Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Još jedna drama u Superkupu Španije: Ponovo odlučivali penali, Barcelona zakazala El Clasico u finalu

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Barca je povela u 40. minuti preko Roberta Lewandowskog, da bi izjednačio Nabil Fekir u 77. minuti. Rezultatom 1:1 zaključeno je regularnih 90 minuta, ušlo se u produžetke.

Ansu Fati je prelijepim golom donio novo vodstvo Kataloncima na samom početku prvog produžetka, ali je Loren Moron petom loptu poslao u mrežu Barcelone za 2:2 u 101. minuti. Rezultat se više nije mijenjao do izvođenja penala.

Ključne su bile treća i četvrta serija u kojima je Ter Stegen odbranio šut Juanmija, odnosno Carvalhu. Pedri je pogodio za 4:2 i plasman Barce u finale.

Podsjetimo, Real Madrid je drugi finalista, koji je, također nakon izvođenja penala, eliminisao Valenciju.

Tako ćemo imati El Clasico u borbi za trofej. U Rijadu zadovoljno trljaju ruke…