Taekwondo klub NUR ostvario izvanredne rezultate na Federalnom prvenstvu BiH i Braveman kupu u Bugojnu

U nedjelju su održana dva velika taekwondo takmičenja u Bugojnu, Federalno Prvenstvo za mlađe kadete, kadete, juniore i seniore te Braveman kup.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na Federalnom prvenstvu nastupilo je ukupno preko 300 takmičara, a taekwondo klub NUR se predstavio s 18 svojih takmičara – 17 na Federalnom prvenstvu i 1 na Braveman kupu.

U ukupnom plasmanu, klub NUR je osvojio visoko 4. mjesto među 36 klubova koji su učestvovali. Posebno ističemo da su mlađe kadetkinje kluba NUR postale federalne prvakinje za 2023. godinu.

Klub NUR je bogatiji za 14 medalja – 5 zlatnih, 6 srebrnih i 3 bronzane.

Zlatne medalje su osvojili sljedeći takmičari: Smolo Ajša, Zuban Isra, Đejna Pušćul, Zerina Alajbegović, Adna Berbić.

Srebrene medalje su osvojili sljedeći takmičari: Fejzić Jusuf, Sikira Vedad, Hadžić Lejla, Ajla Škulj, Imana Velić.

Bronzane medalje su osvojili sljedeći takmičari: Đena Delić, Amina Šahinović, Odobašić Amar.

Na Braveman Kupu, Husetović Asja je osvojila drugo mjesto, pokazujući izvrsnu tehniku i snagu.

Taekwondo klub NUR se sada priprema za niz nadolazećih turnira, uključujući one u Visokom, Fojnici i Ulcinju. Također, vrlo važan događaj koji slijedi je European Multi Games G1, koji će se održati u Sarajevu. Klub NUR se veseli tim takmičenjima i nada se daljnjem uspjehu svojih takmičara.