Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Spektakularan preokret Arsenala za važne bodove

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Arsenal je spektakularnim preokretom stigao do tri važna boda u borbi za titulu.

Na domaćem je terenu u 26. kolu Premier lige momčad Mikela Artete pobijedila Bournemouth 3:2 nakon što je gubila 2:0. Tako je i poslije ovog kola vodeći Arsenal ostao na šest bodova ispred drugoplasiranog Manchester Cityja.

Bournemouth zabio drugi najbrži gol u povijesti Premier lige

Bournemouth je poveo za svega 9.11 sekundi igre. Philip Billing postigao je drugi najbrži gol u historiji Premier lige nakon što ga je ubačajem pronašao Dango Ouattara.

Gosti su podebljali vodstvo u 57. minuti zahvaljujući Marcosu Senesiju, koji je bio najviši u skoku prilikom ubacivanja iz kuta Joea Rothwella.

Spektakularan preokret Arsenala

Ipak, Arsenal se brzo vratio. Prvo je u 62. minuti Thomas Partey zabio poslije kornera na asistenciju Emilea Smith-Rowea, koji mu je glavom spustio loptu. Osam minuta kasnije za 2:2 poentirao je Ben White na asistenciju Reissa Nelsona.

Bournemouthov golman Neto zamalo je to obranio, ali lopta je već bila prešla crtu kada ju je odbio.

Nakon drugog gola uslijedila je potpuna opsada pred vratima Bournemoutha, a ona je dovela do pogotka duboko u sudačkoj nadoknadi.

U 97. minuti Arsenal je dobio korner, a lopta je poslije njega stigla na vrh šesnaesterca do Nelsona, koji je odličnim udarcem donio veliku pobjedu svojoj momčadi.