Brojne medalje za taekwondo kolektiv Bosna – Rudar: Pet pehara u ekipnom plasmanu

U subotu u zeničkoj dvorani Husejin Smajlović, održano je Državno prvenstvo BiH u olimpijskom taekwondou za kadete i juniore i Otvoreni međunarodni kup Grada Zenice za vrtićance i mlađe kadete.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na oba takmičenja prijavilo se  500 takmičara a Taekwondo kolektiv Bosna – Rudar predstavljala su 42 takmičara.

OTVORENI MEĐUNARODNI KUP GRADA ZENICE ZA VRTIĆANCE I MLAĐE KADETE

Zlatnu medalju osvoji su: Adina Nukić, Nejla Imamović, Ensar Halilović, Merjem Pinjagić, Danijea Misković i Nadya Halilović.

Srebrenu medalju osvojili su: Amina Hodžić, Azra Hodžić, Ahmed Omanović, Berin Sušić i Amer Gladović.

Bronzanu medalju osvojili su: Said Hodžić, Eman Trebo, Ajša Hrnjić, Farah Begić, Esma Šećerbajtarević, Ajla Puhovac, Sajra Valjevac i Ismira Šubić.

Bez plasmana ovaj put ostali su Tajra Kajević i Džejna Ganibegović.

DRŽAVNO PRVENSTVO BiH U OLIMPIJSKOM TAEKWONDOU (ZA KADETE I JUNIORE 2023)

Zlatnu medalju osvoji su Ismail Hercegovac i Muhamed Čaluk.

Srebrenu medalju osvojili su Fahrudin Adilović i Nedim Lisak.

Bronzanu medalju osvojili su: Eldar Kubat, Emin Begić, Anes Ćosić, Mehmed Čaluk i Dženana Sulejmanović.

Bez plasmana ovaj put ostali su: Arman Kulić, Amina Hrvat, Tajma Kajević, Šejla Brkić, Anesa Zrno, Omer Osmić, Ismail Buza, Denis Terzić i Aldin Islamović.

Rezultati u ekipnom plasmanu su :

Juniori (Prvenstvo BiH) 1. mjesto,

Ukupni plasman (Kup Grada Zenica) 1. mjesto,

Mlađe kadetkinje B  (Kup Grada Zenica) 1. mjesto,

Mlađi kadeti B (Kup Grada Zenica) 2. mjesto,

Vrtićanke  (Kup Grada Zenica) 3. mjesto.

• Čestitke ekipi na vrhunskom rezultatu te smo pokazali da ćemo i ove godine  ostati na tronu najboljih. Naredno takmičenje gdje nastupa naš TKD Kolektiv Bosna – Rudar je međunarodni turnir je na Austrian Open 2023, dana 01.-02.04 2023 (Innsbruck, Austrija), i  Skoplje Open Ramus  2023, dana 08.-09.04 2023.  (Skoplje, Sjeverna Makedionija), te u maju prvenstvo Federacije BiH. Pokazali smo da predanim i kontinuiranim radom i napretkom može se doći do vrunskih rezultata u sportu. Idemo, još bolje i još jače u nove sportske pobjede. Vaš taekwondo kolektiv Bosna – Rudar – saopćeno je iz kluba.