Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Dvanaest medalja za Nur u Zenici

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Zenici je protekle subote održano državno prvenstvo za kadete i juniore.

Na prvenstvu su nastupila 44 kluba sa 320 takmičara iz cijele BiH. Taekwondo klub NUR i na ovom prvenstvu osvojio je zavidan rezultat. Osvojeno je 12 medalja, od toga sedam srebrenih i pet bronzanih medalja.

Titulu viceprvaka države osvojili su: Jusuf Fejzić, Adna Berbić, Emelin Zahirović, Đena Delić, Amina Šahinović, Ajda Bajrić i Arnela Škulj.

Bronzane medalje su osvojili: Lejla Hadžić, Iman Alajbegović, Danin Kobilica, Eldar Čolak i Emina Mandžuka.

U ukupnom plasmanu, kadetkinje kluba NUR su osvojile pehar za drugo mjesto i tako postale viceprvakinje države. U ukupnom poretku, Taekwondo klub NUR zauzeo je visoko 4. mjesto. Pored državnog prvenstva, također je održan i Otvoreni  Kup grada Zenice. Na ovom turniru, takmičari taekwondo kluba NUR osvojili su tri medalje:

Zlatne medalje su osvojili Nedžmina Piljug i Imran Škulj.

Bronzanu medalju osvojio je Lejan Kobilica.

Ekipu na takmičenju predvodili su treneri Adnan Haračić, Sedina Berbić i Evelin Piljug.

Ispred kluba sudio je Abaz Amir.

U narednom periodu klub očekuje Federalno prvenstvo te mnogi međunarodni turniri.