Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Ancelotti objasnio odluku oko Modrića: Zašto ga nisam poslao na zagrijavanje? Zato jer ga poštujem

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Real Madrid je ponovno okrenuto rezultat i svladao Las Palmas na gostovanju na Kanarima 2:1. U subotnjoj utakmici 22. kola nije bilo “baš nogometa”, ali je ekipa trenera Carla Ancelottija zabila preko Viniciusa i Tchouaménija, te se vratila iz rezultatskog minusa za plus dva na vrhu tabele u odnosu na drugoplasiranu Gironu.

Još jednom su imali sreće sa sucima jer Rodrygo je udarcem u lice suparnika mogao dobiti drugi žuti karton. Cesar Soto Grado dao im je bonus. Ancelotti je ponovno ostavio na klupi Luku Modrića, koji nije ušao u igri drugu ligašku utakmicu zaredom. U obje, s Almerijom i Las Palmasom mučili su se, ali minimalno slavili.

Prvo poluvrijeme bilo je igrački loše, Las Palmas se dobro odupirao Realu, igralo se pretežno na sredini terena, a pravih šansi nije bilo. Madriđani su se oslanjali na Viniciusa i Rodryga, čiji su poneki prolaz ili bijeg očekivali, no dolazili su samo do poluprilika i emitirali poprilično nervoze. Iz prekida bi nastojali ubačajima Kroosa na Rüdigera, međutim, od toga također nije bilo ništa.

Las Palmas je kreirao neke akcije, ali niti njihove nisu bile dovoljno opasne. Sporan trenutak dogodio se kod starta veznjaka Reala Ceballosa na Cardoni u kaznenom prostoru, kontakta je bilo, prekršaja po sucima – ne. Potvrdili su to i stručnjaci za suđenje.

Nastavak je isprva bio u startu domaćina, jer Munir je imao dobar šut, da bi Javier Muñoz za 53. minuti zabio za 1:0, piše Jutarnji.hr. Asistent je bio Sandro Ramirez povratnom loptom s desne strane. Izjednačenje se dogodilo u 65. minuti kad je Camavinga u luku poslao loptu u kazneni prostor, Vinicius Junior je utrčao i ljevicom pogodio kraj vrata.

Prije toga imao je sličnu šansu, te je službeno proglašen igračem utakmice. Pobjedu je gostima donio Aurelien Tchouaméni, koji je ušao s klupe da bi u 84. minuti zabio glavom na centaršut Kroosa iz kornera.

Pokušaji domaćina da spasi bod nisu bili konkretni. Nadali su se prvoj pobjedi nad Kraljevskim klubom od 2001. godine, no na kraju nisu osvojili ništa. Imali su čak veći posjed (53 posto), ali samo dva šuta unutar okvira, prema suparnikovih pet od ukupno sedam upućenih. Real tako ima seriju od 16 utakmica bez poraza u La Ligi.

Real je igrao bez Judea Bellingham, koji je morao odraditi kaznu zbog žutih kartona, a prvi je put u prvenstvenoj utakmici u igru ušao Turčin Arda Güler.

• Primljeni gol je promijenio dinamiku utakmice, no imamo motiviranu klupu koja je ponovno donijela preokret. Nije to bila spektakularna utakmica – kazao je Ancelotti, pa na pitanje zašto se Modrić nije ni zagrijavao nakon razmišljanja odgovorio:
  • Modrić se nije zagrijavao jer razumijem da se Luka ne zagrijava, ne šaljem ga na zagrijavanje ako nisam siguran da će ući. Moram ga poštovati u tom smislu. On je dobar, bit će spreman za sljedeću utakmicu.