Tony Hauser predvodio ‘Želju 1971’ do trijumfa protiv Kaknja

Košarkaški klub Kakanj ovog vikenda nije uspio savladati ekipu “Željo 1971” u okviru A1 lige.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Utakmica je završena rezultatom 83:78 (20:16, 18:16, 18:19, 27:27), a domaćin je iskoristio prednost domaćeg terena.

Pred oko 200 gledatelja, utakmica je bila izuzetno uzbudljiva, ali su domaći košarkaši uspjeli da zadrže prednost tokom većeg dijela meča. Najefikasniji igrač na terenu bio je Tony Hauser iz domaće ekipe, koji je postigao 24 poena, a istovremeno ostvario i 13 skokova, čime je predvodio svoj tim ka pobjedi.

Kod Kaknja, Aldin Muflizović se istakao s 22 poena, a uz njega je Haris Genjac ostvario značajnih 10 skokova, što je doprinijelo borbenoj igri kluba iz Kaknja. Mirza Velić se također pokazao kao ključni igrač, zabilježivši tri asistencije.

U posljednjoj četvrtini, iako su Kakanjci pružili žestok otpor, domaći tim je uspio da održi prednost, završivši meč sa izjednačenim rezultatom u toj četvrtini (27:27), ali je to bilo dovoljno za konačnu pobjedu.

Kakanj će sada analizirati svoju igru i pripremiti se za naredne izazove, nadajući se da će u budućim utakmicama pokazati bolje rezultate i ispraviti greške koje su ih koštale pobjede u Bihaću.

Snimak susreta možete pogledati u videu ispod od 38 minute 50 sekunde.