Sjajna igra Kakanjaca: Zeničane potopili bez izgubljenog seta

Proteklog vikenda u sali Gimnazije “Muhsin Rizvić” u Kaknju odigrano je V kolo Prve lige BiH u sjedećoj odbojci.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U komšijskom derbiju sastale su se ekipe kluba sjedeće odbojke Kakanj i Zenica 92.

Uspješniji su bili kakanjski odbojkaši sjedeće odbojke upisujući četvrtu pobjedu rezultatom 3:0. Po setovima rezultat se kretao 25:16;25:12; i 25:19.

Prvi set kakanjski odbojkaši sjedeće odbojke otvaraju vrlo dobro i vode sa 3:0;4:1, da bi Zeničani podigli nivo igre i došli do izjednačenja 4:4.

U nastavku prvog seta gledali smo ravnopravnu igru, što potvrđuju i poeni 6:6,9:9,10:10, kada nakon vodstva od 12:10 Kakanjci preuzimaju inicijativu i ne dopuštaju veći prostor za igru gostima iz Zenice koji su do kraja seta uspjeli upisati još samo šest poena, tako je prvi set završen rezultatom 25:16.

I u drugom setu na početku smo gledali izjedačenu borbu dva stara rivala, 2:2, 5:5, do prvog time-auta gdje je rezultat glasio 8:5 za domaću ekipu.

Nešto većim angažmanom Kakanjci ne dozvoljavaju ni u ovom setu nikakvo iznenađenje te privode drugi set u svoju korist 25:12.

U trećem setu nakon početnog vodstva gostiju od 0:1 bilježimo i prednost gostiju kod rezultata 5:6,8:10, a nakon izjednačenja od 11:11, Kakanjci preuzimaju igru i set privode kraju rezultatom 25:19.