spot_img

Rudar i Mladost ubjedljivo slavili: Kakanjci imaju ambicije za viši rang takmičenja!

U okviru 7. kola Druge lige Federacije BiH (Centar) danas su odigrane četiri utakmice među kojima su i kakanjski Rudar i Mladost DK.

Tekst se nastavlja ispod oglasaMirnes Bajtarević - Kandidat za načelnika Općine Kakanj

Na radost Kakanjaca i Kakanjki klubovi iz ovog grada su odnijeli ubjedljive pobjede, Mladost je slavila u Doboju protiv maglajskog NK Natron rezultatom 4:1 uz sjajan debitantski pogodak Mirze Bečirhodžića dok je Rudar u gostima slavio 1:3.

Stogodišnjak nastavlja pobjednički niz

FK Rudar Kakanj upisao je još jednu pobjedu, ovaj put na gostovanju kod FK UNIS Vogošća. Utakmica je završila rezultatom 3:1 u korist Kakanjaca, koji su tako nastavili svoj impresivan niz i zadržali prvo mjesto na tabeli.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Domaći tim je započeo utakmicu snažno i u 16. minuti došao do vodstva zahvaljujući Anadinu Koziću, koji je precizno pogodio mrežu. Međutim, crno-zeleni se nisu predavali. U 27. minuti, Adi Bešić izjednačio je rezultat, te vratio nadu Kakanjcima.

Nakon izjednačenja, Rudar je preuzeo kontrolu nad igrom, a njihova dominacija isplatila se u 62. minuti kada je Belmin Kobilica pogodio za 2:1. U završnici utakmice, Abdullfatai Shuaib postavio je konačan rezultat u 82. minuti, čime je osigurao četvrtu uzastopnu pobjedu za Rudar Kakanj.

Ovom pobjedom, Rudar bez poraza zadržava prvo mjesto na tabeli, dok će ekipa UNIS Vogošća nastaviti da traži put do boljih rezultata u narednim kolima.

Mladost iz Doboja slavila u uzbudljivom okršaju protiv Maglaja

U uzbudljivom susretu koji je oduševio navijače, ekipa Mladosti iz Doboja ostvarila je pobjedu protiv Maglaja rezultatom 4:1. Utakmica je od samog početka pružila napetost i uzbuđenje, a domaći tim pokazao je svoju snagu na terenu.

Facebook

Već u 5. minuti, Mirza Bečirhodžić je zabljesnuo sjajnim debitantskim pogotkom, čime je otvorio utakmicu u korist Mladosti. Samo dvije minute kasnije, Armin Cibra je nastavio s odličnom igrom, pogodivši za 2:0. Cibra je ponovno bio precizan u 34. minuti, ovoga puta iz penala, čime je Mladost povećala prednost na 3:0.

Gosti iz Maglaja nisu se predavali. U 36. minuti, Elmin Alić je smanjio na 3:1 i vratio nadu svojoj ekipi. Ipak, Mladost je ponovno preuzela kontrolu nad utakmicom i do odlaska na odmor, u 45. minuti, Rijad Smolo je postigao gol za konačnih 4:1.

Ovom pobjedom Mladost je zauzela drugu poziciju na tabeli, odmah iza lidera FK Rudara.

Kakanj, kao grad sa dva kluba u vrhu, pokazuje svoje ambicije za povratak u viši rang takmičenja, a uzbudljiva takmičenja nas očekuju u nastavku sezone.