Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

PSG siguran protiv Real Sociedada

Tekst se nastavlja ispod oglasa

PSG je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka kod kuće pobijedio Real Sociedad 2:0 golovima Kyliana Mbappea u 58. i Bradleya Barcole u 70. minuti susreta.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za tri sedmice u San Sebastianu, u kojem će Real Sociedad imati težak zadatak okrenuti minus.

Dobar start gostiju

A mogao je proći puno bolje. Španci su na startu prvog poluvremena bili dosta bolja momčad i već u 1. minuti je udarac Braisa Mendeza otišao malo pokraj stative. Pet minuta kasnije Mbappe je pobjegao obrani, ali pucao preslabo da bi svladao Remira, nakon čega su gosti postali opasniji.

Visoko su Španci pritiskali zadnju liniju PSG-a, koju je to potpuno iznenadilo. Gubili su igrači Lusia Enriquea loptu u opasnoj zoni pa je u 15. minuti Igor Zubeldia nakon ubačaja iz slobodnjaka glavom bio za malo neprecizan.

Sedam minuta kasnije Takefusa Kubo je odličnim centaršutem našao Andrea Silvu, ali je i njegov udarac glavom otišao malo pokraj stative. Gosti su najbliže golu bili u samoj završnici prvog poluvremena kad je Merino raspalio po golu s 20-ak metara, ali je greda spasila PSG.

Sjajni golovi Mbappea i Barcole

Kako je počelo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme. Gosti su opet visoko stisnuli PSG, koji se mučio s izlaskom sa svoje polovice, ali je u 58. minuti ipak poveo.

Nakon ubačaja iz kornera, Marquinhos je lijepo glavom prebacio na drugu stativu, gdje je Kylian Mbappe lukavo čekao i munjevitom reakciju zakucao loptu pod gredu za 1:0.

Go je presjekao goste i PSG je navalio po drugi. U 63. minuti greda je zaustavila dobar udarac Mbappea, a sve je bilo gotovo u 70. minuti. Fabian Ruiz je našao Barcolu na lijevoj strani, a ovaj u prvom dodiru prohujao pokraj Traorea.

Lopta mu je malo pobjegla, ali je svejedno došao do nje prije Le Normanda i Merina i zavukao je kroz noge Realova golmana za 2:0.

Do kraja susreta je PSG bio bliže trećem golu nego gosti prvom, ali se rezultat nije mijenjao. Zadnju šansu imali su domaćini u 87. minuti, kad je Kolo Muani u dobroj situaciji pogodio samo vanjski dio mreže.