Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

PSG pao u Parizu: Messi, Neymar i Mbappe nemoćni

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bayern München u gostima je pobijedio Paris Saint-Germain 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Jedini pogodak zabio je Kingsley Coman, dok je VAR poništio gol Kyliana Mbappea za poravnanje. Uzvrat između ovih klubova u Münchenu na rasporedu je 8. marta.

JALOVA DOMINACIJA BAYERNA U PRVOM DIJELU

Bayern je u prvom poluvremenu bio znatno bolja momčad. Visokim presingom u uvodnim minutama utakmice zagospodario je terenom, ali tijekom prvih 45 minuta zapravo nije stvorio nijednu veliku priliku.

Najbliži golu bio je Joshua Kimmich u 43. minuti, no Donnarumma je sjajno ukrotio njegov snažni udarac. S druge strane, PSG je u napadu bio gotovo bezopasan.

COMAN ZABIO ZA POBJEDU

Bayernova dominacija okrunjena je početkom drugog poluvremena, u 53. minuti. Alphonso Davies, koji je u igru ušao sedam minuta ranije, ubačajem s lijeve strane pronašao je nečuvanog Comana na drugoj vratnici, a on je udarcem isprve svladao Donnarummu.

Mogao je PSG-ov vratar i bolje reagirati, bacio se, ali lopta je prošla ispod njega.

Deset minuta nakon što su došli u vodstvo Bavarci su propustili i veliku priliku za 2:0. Choupo-Moting je pucao poslije povratnog dodavanja Musiale, ali Donnarumma je uz pomoć vratnice to odbio u korner.

Opasno je bilo i nakon kornera, no talijanski vratar zaustavio je i Pavardov pokušaj glavom.

VAR PONIŠTIO GOL MBAPPEA

PSG se zatim otvorio i krenuo po poravnanje, a do njega je i stigao u 83. minuti, no sreća nije dugo trajala.

VAR je opravdano poništio Mbappeov pogodak zbog zaleđa u kojem se našao asistent Nuno Mendes.

Do kraja utakmice još je Messi opasno zaprijetio u 84. minuti, no Pavard se ispriječio u bloku. Isti igrači bili su u fokusu u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je Pavard prekršajem zaustavio Messija te je zbog toga dobio isključujući drugi žuti karton pa će propustiti uzvratni ogled.