Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Odlični rezultati NUR-a u Mostaru: Isra Zuban i Džejna Pušćul zlatni

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Državno prvenstvo za mlađe kadete i seniore održano je u subotu u gradu na Neretvi.

Na prvenstvu je učestvovalo 40 klubova sa preko 240 takmičara. Taekwondo klub NUR na ovom prvenstvu učestvovao je sa 13 takmičara, a osvojeno je pet medalja.

Zlatne medalje i titulu državnog prvaka u Mostaru osvojili su Isra Zuban i Džejna Pušćul.

Srebrenu medalju je osvojio Amar Odobašić i tako postao viceprvak države.

Bronzane medalje su osvojili Ajša Smolo i Zerina Alajbegović.

U ukupnom plasmanu, mlađe kadetkinje su osvojile pehar za drugo mjesto te tako postale viceprvakinje države.

Za najbolju mlađu kadetkinju prvenstva proglašena je Džejna Pušćul sa četiri pobijeđene borbe. U ukupnom poretku, taekwondo klub NUR zauzeo je 5. mjesto.

U narednom periodu klub očekuje Državno prvenstvo za kadete i juniore u Zenici, Federalno prvenstvo te mnogi međunarodni turniri, kako u BiH tako i šire.