Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Kakanjac Mehmed Čaluk najbolji junior na međunarodnom taekwondo turniru

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U nedjelju je održan je 6. Međunarodni taekwondo turnir Ilidža Open na kojem je nastupilo preko 45 klubova sa 550 takmičara iz četiri balkanske države.

Na takmičenju učešće je uzela i Fight Academy Rudar gdje su uz vodstvo trenera Adnana postigli zapažene rezultate.

Mehmed Čaluk u kategoriji juniora -59 kg osvojio je zlatnu medalju. Pobijedio je tri borbe i to predstavnika Crne gore u prvom kolu i dva predstavnika Bosne i Hercegovine u polufinalnom i finalnom meču.

Na kraju turnira, Mehmed je proglašen za najboljeg juniora takmičenja i osvojio zaslužen pehar.

Nejla Imamović, mlađa kadetkinja -33 kg, je pobijedila u dvije borbe da bi u finalu nesretno izgubila i osvojila zasluženo drugo mjesto i srebrenu medalju.

Davud Mušija, mlađi kadet -43 kg, je poslije prve borbe i knock outa, drugu borbu izgubio i osvojio treće mjesto i bronzanu medalju.

Nažalost, Ahmed Kadrić nije imao sreće te je uz odličnu borbu ostao bez plasmana.

U ukupnom poretku, juniori kakanjske akademije su osvojili pehar za treće mjesto u ekipnom plasmanu.

Naredne aktivnosti akademije su Kup Federacije BiH, Balkansko prvenstvo u Albaniji, i Ex-Yu taekwondo tournament u Beogradu.