Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Fantastičan El Clasico: Majstorija Bellinghama, Lewandowski zabio golčinu, hat-trick Viniciusa

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Real Madrid je u Rijadu u fantastičnom finalu španskog superkupa pobijedio Barcelonu 4:1 i 13. put osvojio ovo takmičenje.

Sjajan je bio Vinicius Junior, koji je golovima u 7., 10. i 38. minuti došao do hat-tricka, Robert Lewandowski je u 33. minuti bio strijelac za Barcelonu, a pobjedu Reala potvrdio je Rodrygo u 64. minuti.

Strašan početak Reala

Ancelottijeva momčad uraganski je otvorila susret i riješila ga u prvih 10 minuta, iako je Barca imala prvu priliku. U 5. minuti Ilkay Gundogan je izbio sam pred Lunina, ali je Ukrajinac sjajno obranio da bi potom udarac Sergija Roberta završio u bloku Realovih igrača.

Dvije minute kasnije Real je došao u vodstvo nakon velike pogreške Julesa Koundea. Bila je to brza akcija u tri poteza. Jude Bellingham je sjajno proigrao Viniciusa, kojeg je Kounde pustio, a Balde zaspao na ofsajd zamku.

Brazilac je pobjegao Barcinoj obrani, lijepo zaobišao Penu i gurnuo loptu u prazan gol za 1:0.

Tek što je krenula s centra, Barca je izgubila loptu. Došla je do Rodryga, koji je snažno tukao s vrha šesnaesterca, ali je Pena obranio, no u sljedećem napadu ni on nije mogao ništa. Carvajal je fantastičnom dugom loptom u kontru lansirao Rodryga, koji je s centra pobjegao Barceloninoj obrani. Dugo je vukao loptu i onda odlično na drugoj stativi našao Viniciusa, koji uklizava s loptom u gol za 2:0.

Greda spasila Real

Mogla je Barca dvije minute kasnije smanjiti, ali je udarac Ferrana Torresa zaustavila greda. Lopta se odbila na noge Lewandowskom, ali je njegov udarac bio blokiran. Real se nakon toga svjesno povukao i prepustio loptu Barceloni, čekajući još neku ubojitu kontru.

Barca je stjerala Madriđane na njihovu polovicu, ali joj veliki posjed lopte nije puno toga donio. Ipak, u 27. minuti Torres je pobjegao po desnoj strani i puca iskosa, no Lunin je opet bio siguran na golu.

Barci se pritisak konačno isplatio u 33. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, lopta se odbila na rub šesnaesterca odakle ju je Robert Lewandowski strašnim udarcem zakucao u gol za 2:1. Očekivao se potpuni pritisak Barcelone, ali je opet Real počeo bolje igrati i prelomio je utakmicu.

Igrala se 38. minuta kad je Araujo nepotrebno s leđa srušio Viniciusa u šesnaestercu. Bio je to blagi kontakt, ali dovoljan da sudac dosudi penal, koji je Brazilac rutinski realizirao za 3:1 i svoj hat-trick.

Barca dominirala posjedom, ali joj to ništa nije donijelo

U nastavku je Real opet prepustio inicijativu Barceloni, koja kao da nije znala što bi s loptom. Beskrajno su Barcini igrači kružili oko šesnaesterca, a svaki put kad bi izgubili loptu, Real bi otišao u opasnu kontru.

To se konačno dogodilo u 64. minuti. Carvajal je još jednom sjajnom dugom loptom u kontru gurnuo Valverdea. On je na drugoj strani šesnaesterca našao Viniciusa, koji je pred petercem tražio Bellinghama. Barca je taj pas blokirala, ali lopta se odbila u noge Rodrygu, koji preciznim udarcem pogađa za 4:1.

Ako je do tad još imala ikakve šanse, Barcelona ih je izgubila u 71. minuti kad je Araujo dobio drugi žuti karton, javlja Index.hr. U 79. minuti Brahim Diaz je promašio jednu dobru šansu, a dvije minute kasnije Joao Felix propustio je golom okruniti krasnu akciju Barcelone.