Zmajevi poraženi od Engleske na debiju selektora Barbareza

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u prijateljskoj utakmici na St James’ Parku u Newcastleu protiv Engleske. Rezultat je na kraju glasio 3:0 za domaće.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bio je to debi novog selektora Sergeja Barbareza na klupi Zmajeva, a debitovalo je i nekoliko igrača.

Englezi su, očekivano, imali veći posjed tokom cijelog meča, ali su do pobjede stigli tek u drugom dijelu.

U 7. minuti Ermedin Demirović je pokušao nakon ubačaja Harisa Hajradinovića, ali Pickford je pokupio tu loptu. To je bio prvi udarac u okvir gola na meču.

U 9. minuti prva velika šansa na utakmici i to za Englesku. Palmer je podvalio loptu za Watkinsa, nije bilo ofsajda, ali Nikola Vasilj brani.

Eze je u 27. minuti sjajno prošao pored dva igrača naše selekcije, Palmer je produžio loptu za Watkinsa koji šutira, ali Katić sjajno uklizava i izbacuje to u korner.

Nakon gužve poslije kornera Engleske neko je šutirao, ali sjajni Vasilj zaustavlja udarac iz neposredne blizine.

U 33. minuti zaprijetiči smo iz kontranapada, ali je blokiran udarac Gazibegovića.
Haris Hajradinović je u 43. minuti imao najbolju šansu za Zmajeve. Potegao je sjajno ljevicom, neko je blokirao i lopta je otišla u korner.
U 46. minuti Vasilj je odbranio udarac sa visine šesnaesterca i bez golova se otišlo na odmor.

U nastavku pritisak Engleza. To im se isplatilo u 60. minuti kada su došli u vodstvo nakon penala. Strijalac je bio Palmer. Prethodno je nakon kornera Tahirovića povukao Watkinsa za dres. Sudija je nakon WAR-a dosudio jedanaesterac.

U nastavku su Englezi nastavili s napadima, a naša reprezentacija nije uspijevala napraviti nešto više u napadu. Imali su domaći nekoliko izglednih prilika, a do drugog gola su stigli u 85. minuti kada je sjajno pogodio Alexander-Arnold.

Samo četiri minute kasnije Englezi stižu i do trećeg gola. Pogodio je Kane nakon gužve u šesnaestercu, piše Hayat.ba. To je bio i konačan rezultat utakmice.

Sastavi: Vasilj, Bičakčić, Tahirović, Gigović, Demirović, Šarić, Ahmedhodžić, Katić, Hajradinović, Radeljić, Gazibegović.

Engleska: Pickford, Trippier, Konsa, Gallagher, Dunk, Guehi, Palmer, Alexander-Arnold, Watkins, Eze i Bowen.