Na stadionu Montjuic pred prepunim tribinama, Barcelona i Inter odigrali su jednu od najuzbudljivijih utakmica sezone – polufinale Lige prvaka koje je završilo bez pobjednika, ali s mnogo toga za pamtiti.
Rezultat 3:3 donio je istinsku poslasticu za ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu, a o finalisti će odlučiti revanš u Milanu.
Šok za domaće uslijedio je već u prvoj minuti. Samo trideset sekundi igre bilo je dovoljno da Marcus Thuram, nakon ubačaja Dumfriesa, petom smjesti loptu u mrežu i utiša tribine Montjuica – elegantno, efektno, šampionski.
Gol pogledajte OVDJE.
Nakon početne konfuzije, Barcelona je pronašla ritam. Ferran Torres je zaprijetio u dva navrata, no nije bilo realizacije. I dok su Katalonci tražili izjednačenje, stigao je novi udarac – ovaj put Dumfries u ulozi egzekutora. Nakon kornera i asistencije Acerbija glavom, Holanđanin pogađa iz prve i donosi Interu ogromnih 0:2.
Gol pogledajte OVDJE.
Ali ova Barcelona zna kako se bori. Samo tri minute kasnije, probudio se 17-godišnji dragulj Lamine Yamal i majstorskim pogotkom vratio nadu domaćima. Publika je slavila kao da je to već pobjeda.
Gol pogledajte OVDJE.
Do kraja poluvremena, Flickova ekipa izvela je jednu od najljepših akcija utakmice – pas igra kojom su razbili čvrsti Interov blok, da bi Pedri sjajnim centaršutom pronašao Raphinhu, a Brazilac asistirao Torresu za 2:2. Fudbalska poezija u pokretu.
Gol pogledajte OVDJE.
Drugi dio susreta donio je nešto mirniji ritam, barem do 70. minute, kada su uslijedila nova uzbuđenja. Dumfries je još jednom iskoristio slabosti u defanzivi Barcelone i nakon kornera Hakana Calhanoglua postigao svoj drugi gol večeri – za novo vodstvo Intera, 2:3.
Gol pogledajte OVDJE.
Ali Barcelona nije htjela odustati. Već dvije minute kasnije, Raphinha šutira silovito, lopta pogađa prečku, potom Sommera u leđa i završava u mreži – izjednačenje i erupcija oduševljenja na tribinama!
Gol pogledajte OVDJE.
U 75. minuti činilo se da je Mkhitaryan donio novu prednost Interu, ali pogodak je poništen nakon VAR intervencije.
Drama se nastavila do samog kraja. U 87. minuti Yamal je izveo pravi projektil, ali ga je prečka spriječila da postane heroj večeri. U posljednjim sekundama, Sommer brani udarac Raphinhe i osigurava Interu izuzetno vrijedan remi.
Sve oči sada su uprte u revanš koji se igra 6. maja na legendarnom Giuseppe Meazzi.
Poslije večerašnjeg spektakla, jedno je sigurno – čeka nas još jedno fudbalsko remek-djelo.
(K.P. / Kakanj-X)