Real Madrid osvojio Ligu prvaka

Real Madrid je pobijedio Borussiju Dortmund 2:0 na stadionu Wembley i osvojio Ligu prvaka. Madridskoj momčadi to je 15. evropska titula u historiji, dok je Borussia ostala na jednoj osvojenoj 1997. godine. su bili Dani Carvajal u 74. i Vinicius Junior u 83. minuti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Navijači prekinuli utakmicu u prvoj minuti

Utakmica je prekinuta već u prvoj minuti, kada su na teren upala trojica navijača. Fotografirali su se, skakali i trčali od igrača do igrača kako bi napravili selfieje. Prekid je trajao do treće minute, a onda su ih zaštitari uhvatili uz malo muke i ispratili ih s londonskog travnjaka.

Prva uzbudljiva, nogometna situacija odvila se u 14. minuti. Bila je to najava Realova teškog prvog poluvremena. Niclas Füllkrug primio je dugu loptu, iako je možda bio u zaleđu, no linijski sudac nije podigao zastavicu. Napadač Borussije pričekao je Juliana Brandta, a zatim mu dodao nakon što se ubacio u kazneni prostor. Brandt je loše zahvatio loptu i ona je otišla pokraj stative.

Borussia promašila velike prilike u prvom poluvremenu

Mats Hummels je u 21. minuti sjajnom dubinskom, prizemnom loptom rasparao suparničke linije i tako pronašao Karima Adeyemija. Krilni napadač pokušao je predriblati Thibauta Courtoisa u ogledu jedan na jedan. Međutim, lopta mu je pobjegla, pa je uspio tek puknuti iz teškog kuta, što nije rezultiralo pogotkom.

Opasno je bilo i u 23. minuti. Njemački sastav trenera Edina Terzića oduzeo je loptu visoko na suparničkoj polovici. Ian Maatsen krenuo je prema golu Reala te je iz sredine podvalio loptu za Füllkruga. Napadač je uletio u prazan prostor, s time da je možda ponovno bio u zaleđu. Akcija je puštena i Füllkrug je pogodio stativu.

Do kraja prvog poluvremena istaknuli su se udarci Adeyemija iz 28. i Marcela Sabitzera iz 41. minute, no Courtois je u oba slučaja bio spreman i tako je sačuvao mrežu svoje momčadi. Trener Reala Carlo Ancelotti nije mogao biti zadovoljan onime što su njegovi igrači prezentirali u prvih 45 minuta.

Kroosov sjajan slobodan udarac

Toni Kroos je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca otvorio drugo poluvrijeme. Sjajni njemački veznjak – kojem je ovo bila posljednja utakmica klupskog nogometa jer će nakon Evropskog prvenstva otići u mirovinu – natjerao je golmana Gregora Kobela na atraktivnu intervenciju. Bila je to njegova prva potreba za reakcijom, dok je druga uslijedila u 57. minuti na volej Danija Carvajala.

Prvu priliku dortmundske momčadi u drugom poluvremenu vidjeli smo u 63. minuti. Füllkrug je pobjegao Realovu bočnom braniču Ferlandu Mendyju i pucao glavom nakon odličnog ubačaja Sancha. No Courtois je ponovno bio spreman.

Čudesna završnica Reala

Iako momčad trenera Carla Ancelottija nije odigrala bajnu utakmicu, zabila je u 74. minuti. Pokazalo se da je to bio ključan trenutak utakmice. Kroos je ubacio iz kornera te je na prvoj stativi pronašao Danija Carvajala, koji je glavom pogodio za vodstvo.

Real je potom nastavio pritiskati, a utakmicu je riješio Vinicius Junior u 83. minuti. Ian Maatsen je izgubio loptu, koja je došla do Judea Bellinghama, a on ju je proslijedio za Brazilca. Vinicius nije imao čuvara, pa je lakoćom pogodio suprotni kut Kobelova gola.

Eduardo Camavinga i Nacho Fernandez pokušavali su povećati vodstvo, ali nisu uspjeli zahvaljujući Kobelu. Fullkrugu je, pak, u 87. minuti poništen pogodak zbog zaleđa i Borussia je tako ostala i bez počasnog pogotka.