Peljto odradio odličan posao: Real majstorijom Diaza slavio u Njemačkoj

Real Madrid pobijedio je RB Leipzig 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pobjedonosni pogodak bio je remek-djelo Brahima Diaza, nogometaša koji je upao u prvi sastav umjesto povrijeđenog Judea Bellinghama.

Leipzigu poništen gol u dvojbenoj situaciji

Susret je krenuo jednom kontroverznom situacijom. Benjamin Šeško u drugoj je minuti postigao pogodak za vodstvo Leipziga, no bosanskohercegovački suci predvođeni Irfanom Peljtom su ga poništili zbog ofsajda.

VAR je to pregledavao i pokazalo se da Šeško nije bio u nedozvoljenoj poziciji, no gol i dalje nije priznat. Za pretpostaviti je da je bilo dosuđeno ili ofsajd ili prekršaj Benjaminu Henrichsu, za kojeg je procijenjeno da je ometao Realovog golmana Andreja Lunjina.

Šeško je u desetoj minuti imao i najbolju priliku u prvom poluvremenu. Dani Olmo ga je izbacio jedan-na-jedan s vratarom Reala, koji je ipak uspio odbraniti njegov pokušaj iskosa.

Real se ipak mučio u stvaranju prilika, a vjerovatno najkonkretniju propustio je Vinicius u 44. minuti, kada je s otprilike sedam metara udaljenosti pucao pored gola.

Golčina Diaza, Lunjin briljirao

Drugo poluvrijeme je Real otvorio na najbolji mogući način i poveo već u 48. minuti. Bila je to krasna solo-akcija Brahima Diaza. Uzeo je loptu uz aut-liniju, prošao tri igrača Leipziga i zatim s ruba šesnaesterca neodbranjivo pogodio lijevom nogom za 1:0.

Leipzig je pokušavao napasti i doći do pogotka za poravnanje, ali nikako nisu mogli svladati sjajnog Ukrajinca Lunjina.

Realov golman skupio je čak devet odbrana u ovoj utakmici, a posebno je izluđivao Šeška. Na drugoj strani je Real prijetio iz kontri, a najbliže golu stigao je u 72. minuti. Vinicius je tada nakon lijepog driblinga pogodio okvir gola.

Glavni sudija na ovom susretu je bio naš arbitar Irfan Peljto sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom dok je četvrti sudija bio Miloš Gigović. Inače, ovo je prva utakmica za nekog bh. sudiju u nokaut-fazi Lige prvaka, a rođeni Sarajlija je posao odradio na odličan način iako je imao poprilično zahtjevan izazov ispred sebe.