Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

NUR zadao težak zadatak drugim klubovima: Odlična organizacija turnira i osvojeno više od 90 medalja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kaknju je u subotu bio domaćin Međunarodnog turnira “Kakanj Open 2024”, koji je ugostio 34 kluba sa više od 500 takmičara iz Crne Gore, Hrvatske, Slovačke, Bugarske i Bosne i Hercegovine.

Taekwondo klub NUR je bio u centru pažnje, predstavljajući se kao odličan domaćin i postižući impresivan uspjeh u sportskom nadmetanju. Članovi kluba su se istakli osvajanjem čak 95 medalja, što potvrđuje njihovu izuzetnu sportsku spremnost i predanost.

Ukupno 25 zlatnih medalja, 26 srebrenih medalja i 44 bronzane medalje sijale su oko vrata takmičara taekwondo kluba NUR, čineći ih ponosnim predstavnicima svoje zajednice.

Turnir je osim takmičenja bio prilika za promociju prijateljstva i kulturne raznolikosti kroz sport. Učesnici su imali priliku razmjeniti iskustva, stvarati nove kontakte i jačati veze među različitim klubovima i zemljama.

Zlatne medalje su osvojili: Adna Berbić, Imran Karzić, Ahmed Alajbegović, Emelin Zahirović, Asja Husetović, Fatma Berbić, Anida Mijoč, Merima Škulj, Emina Škulj, Imana Velić, Ajda Berbić.

Srebrene medalje osvojili su: Amina Šahinović, Nadja Tukić, Džejna Pušćul, Merjema Avdispahić, Semina Mandžuka, Asja Mandžuka, Zara Čišija, Adla Berbić, Vedad Sikira, Emelin Zahirović, Vedad Sikira, Emelin Čelebić, Amar Odobašić, Fatih Hrustić, Emir Haračić.

Bronzane medalje su osvojili: Mehdi Grahić, Nemanja Cvijetković, Ismail Čobo, Rijad Hodžić, Aron Gigović, Semin Neimarlija, Tarik Spahić, Dženan Delić, Bilal Neimarlija, Mehdi Bučuk, Muhamed Husika, Adin Rojo, Eldar Čolak, Elmin Odobašić, Jusuf Fejzić, Ajna Kulović, Uma Delibašić, Anela Topalović, Nedžmina Piljug, Alejna Sarač, Ajla Škulj, Berna Strika, Armina Begić, Ajna Tukić, Iman Alibašić, Ðena Delić, Lejla Hadžić.

KICK

Zlatne medalje su osvojili: Daris Pušćul, Ahmed Čeliković, Rejjan Karzić, Imran Karzić, Ahmed Alajbegović, Mehdi Bučuk, Adin Rojo, Amal Šolbić, Uma Delibašić, Naida Neimarlija, Hana Sejdić, Ajša Delić, Antonela Hrgota, Anida Mijoč.

Srebrene medalje osvojili su: Ajša Delibašić, Nerma Delić, Najla Kulović, Asja Husetović, Nedžmina Piljug, Una Delibašić, Harun Subašić, Alem Kubat, Aron Gigović, Eldar Begić, Zejd Dervišević.

Bronzane medalje su osvojili: Nadir Neimarlija, Džan Karzić, Emin Karzić, Ensar Hodžić, Fatih Muraja, Imran Škulj, Imran Fejzić, Semin Škorić, Ðelila Grahić, Adla Berbić, Ajna Kulović, Merjem Neimarlija, Berna Strika, Semina Škorić, Nedžla Gadžun, Sara Hrgota, Amina Haračić.

Taekwondo klub NUR bogatiji je za sedam pehara. Za najbolju juniorku turnira proglašena je Adna Berbić. Za najbolju kadetkinju turnira proglašena je Merima Škulj. Mladji kadeti ekipno zauzeli su prvo mjesto.

Juniori ekipno zauzeli su drugo mjesto. Kadetkinje ekipno zauzele su prvo mjesto. Juniorke ekipno zauzele su drugo mjesto. U ukupnom plasmanu, Taekwondo klub NUR zauzeo je prvo mjesto.