Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Messi odveo Argentinu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Argentina je pobijedila Australiju 2:1 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje će igrati protiv Nizozemske, koja je u ranijem terminu osmine finala pobijedila Sjedinjene Američke Države.

Jedini strijelac u prvom poluvremenu bio je Lionel Messi. Julian Alvarez zabio je u drugom, dok je Australija smanjila autogolom Enza Fernandeza.

Messijev historijski gol

U prvih pola sata nije bilo pravih prilika. Najprije je Argentina držala loptu u svojim nogama, dok su Australci bili povučeni na svojoj polovici. Potom se situacija na par minuta promijenila te je Australija u 29. minuti zaprijetila nakon kornera.

Ubačenu loptu glavom je prema golu usmjerio Harry Souttar, no pred crtom je bilo previše igrača koji su blokirali pokušaj.

Messi je u 35. minuti izveo slobodni udarac s desne strane. Ubačaj nije prošao, ali je lopta ubrzo vraćena u australski kazneni prostor.

Nicolas Otamendi ju je u gužvi primirio, a Messi kao i puno puta u karijeri lijevom nogom naciljao donji desni kut golmana Mathewa Ryana.

Messi je protiv Australije odigrao 1000. utakmicu u karijeri, a ovo mu je bio prvi pogodak u nokaut-fazi svjetskih prvenstava. Do kraja poluvremena nije bilo prilika pa su Argentinci s vodstvom otišli na odmor.

Veliki kiks australskog golmana i šok Australije

Utakmica je riješena u 57. minuti kada su Argentinci visoko pritisnuli suparnika. Australski golman Ryan primio je loptu u trenutku kad su na njega trčali Rodrigo De Paul i Julian Alvarez. P

okušao je Ryan proći između njih dvojice, no napravilo je veliku pogrešku. Alvarez mu je uzeo loptu i gurnuo je u nebranjeni gol za 2:0.

Australci nisu bili opasni do završnice utakmice. Craig Goodwin je u 77. minuti snažno iz prve opalio s 25 metara. Lopta je na putu prema golu dotaknula Enza Fernandeza i tako prevarila golmana Argentine Emiliana Martineza, koji je krenuo u jednu, a lopta otišla u drugu stranu.

Četiri minute kasnije Aziz Behich sjurio se prema argentinskom golu. Prošao je nekoliko protivničkih igrača, stigavši pred sami gol Argentine. Puknuo je, ali ga je u zadnji tren blokirao Lisandro Martinez i tako spasio svoju momčad od izjednačenja.

Do kraja je Lautaro Martinez u dvije dobre prilike mogao povećati vodstvo Argentine, ali nije bio dovoljno precizan. Njegovi promašaji su se zamalo pokazali vrlo skupima. U sedmoj minuti sudačke nadoknade je mladi napadač Australije Garang Kuol bio sam pred golom Argentine, ali je golman Martinez obranio i spasio svoju momčad.