Legendarni sudija o najvećem trenutku svoje karijere: Već su slavili titulu, a onda je uslijedio šok

Legendarni italijanski sudija, Pierluigi Collina, u razgovoru za medije u svojoj zemlji je izdvojio najveći trenutak u svojoj karijeri.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

On je bio glavni arbitar na mnogo velikih utakmica, ali je jedan susret i jedan detalj ostavio poseban trag u njegovoj sudijskoj karijeri.

Tako je Colina za najveći trenutak u karijeri je izabrao onaj iz 1999. godine kada se igralo finale Lige prvaka na Camp Nou između Bayerna i Manchester Uniteda.

Tada su Bavarci vodili dvije minute do kraja susreta, a onda su Crveni đavoli u sudijskoj nadoknadi postigli dva gola, preokrenuli rezultat i postali prvaci svijeta.

• Bile su dvije minute do kraja utakmice. Vidio sam fudbalere Bayerna na klupi za rezervne igrače kako se spremaju da slave titulu, navijači na tribinama su bili sretni što će njihov tim biti osvajač Lige prvaka. Međutim, Manchester United je onda postigao dva gola u dvije minute i preokrenuo rezultat. Nikada neću zaboraviti kako su iz engleskog klluba slavili, buka je bila nevjerovatna. S druge strane, na tribinama gdje su bili Bayernovi navijači vladala je tišina kao na sahrani, poručio je Collina.

On je potom ispričao kako su fudbaleri Manchester Uniteda slavili, a onda je vidio jednog igrača Bayerna koji je pao na zemlju, pa mu je prišao.

• Prišao sam mu, ali nisam znao šta da mu kažem. Međutim, u tom trenutku sam vidio pravu stranu fudbala, život i smrt na jednom stadionu, ljude koji su luđački slavili i ljude koji su bili očajni, poručio je Collina.

Podsjetimo, Bayern je tada u finalu Lige prvaka poveo u šestoj minuti preko Marija Baslera i imao je sve u svojim rukama do finiša susreta, a onda je u 91. minuti na 1:1 pogodio Teddy Sheringham, da bi veliki preokret Crvenim đavolima u 93. minuti donio Ole Gunnar Solskjaer, piše Sport1.ba.