Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Kakanjski klubovi: Rudar bježi od ispadanja, Mladost ostaje na dnu tabele

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U okviru 20. kola Prve lige Federacije BiH FK Rudar Kakanj postigao je tri nova boda dok je FK Mladost Doboj Kakanj upisala novi poraz.

U  susretu koji je završio dramom, Rudar je na domaćem terenu porazio ekipu Budućnosti rezultatom 4:3

Naime, domaći su u prvom poluvremenu imali savršen rezultat 4:0.

Prvi gol bio je Belmina Kobilice u 19. minuti, nakon čega je Idriz Džafić postigao još dva gola (23. i 32. minut) za svoju ekipu. U 42. minuti, Hubanić je pogodio za 4:0, što je izgledalo kao već najavljeni potop za gostujuću ekipu.

Ipak, Budućnost nije odustajala. U 66. minuti, Kovačević je pogodio penal za smanjenje rezultata na 4:1, a samo minut kasnije, Mešanović je postigao još jedan gol za Budućnost, smanjujući prednost Rudara na 4:2. Drama se nastavila kada je u 80. minuti Kovačević postigao svoj drugi gol na utakmici, smanjivši rezultat na tijesnih 4:3.

Unatoč grčevitim napadima gostiju u završnim minutama, Rudar je uspio sačuvati svoje vodstvo i osvojiti tri važna boda. Ova pobjeda omogućila je Rudaru napredak na tabeli, dovodeći ih do 14. mjesta i ostavljajući nadu za bolje rezultate u nastavku sezone.

Mladost poražena u Gračanici

FK Mladost Doboj Kakanj suočila se s teškim porazom od ekipe Bratstva u Gračanici rezultatom 2:0. Ova utakmica nije donijela željeni rezultat za Mladost, što dodatno otežava njihov položaj u ligi.

Prvi gol za Bratstvo postigao je Smajić u 26. minuti, dok je drugi gol pripao Devedžiću u 74. minuti. Ovi golovi osigurali su Bratstvu pobjedu i dodatno ih učvrstili u sredini tabele, dok je Mladost na samom dnu tabele s tek 14 osvojenih bodova sa četiri uzastopna poraza.

Situacija za FK Mladost Doboj Kakanj sve je teža, a ispadanje iz lige postaje sve izglednije. Ova ekipa će se morati boriti do kraja sezone kako bi izbjegla nepoželjan ishod, ali trenutni rezultati sugeriraju da će imati izuzetno težak zadatak pred sobom.

Facebook

Rudar je u nešto boljoj situaciji ali još uvijek nije osigurao opstanak.

Sljedeće subote Mladost od 16:30 igra protiv ekipe Toška, koja se nalazi na 13. poziciji sa tek 20. bodova, što može biti nova prilika za prekid serije poraza.

Rudar će također u subotu u isto vrijeme u komšijskom derbiju protiv zeničkog Čelika pokušati ostvariti nove bodove i osigurati opstanak, a ako je suditi po remiju iz prvog susreta to bi se moglo i desiti.

Kako bi kakanjski klubovi došli do novih bodova ili nove situacije u upravama, posebno u teškim situacijama kao što je trenutno slučaj, navijači su ključni kako bi dali motiv igračima za nove odlične partije i eventualno poboljšanje situacije u klubovima. Stoga, navijači Mladosti sljedeće subote na MGM Farm Arenu a navijači Rudara u Zenicu na Bilino Polje!