Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Kakanjska Mladost preokretom stigla do trijumfa u Goraždu

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uzbudljiv start proljetnog dijela sezone u Prvoj ligi FBiH obilježen je četiri uzbudljiva duela 16. kola, odigrana danas u popodnevnim satima.

Jedan od najintrigantnijih susreta bio je između Goražda i Mladosti iz Doboja kod Kaknja, gdje su gosti na kraju slavili rezultatom 2:1, pružajući gledateljima pravu nogometnu poslasticu.

Goražde je krenulo s ulogom blagog favorita, a Islamagić je već u 10. minuti donio prednost domaćinu postigavši prvi gol. Međutim, Mladost nije poklekla pred pritiskom i uspjela je napraviti preokret. Bonić je prvo izjednačio rezultat u 37. minuti, a potom je u 82. minuti postigao još jedan pogodak, donoseći svojoj ekipi zasluženu pobjedu.

Slavlje u svlačionici Mladosti

Ovaj neizvjestan i dinamičan susret dodatno je začinio početak proljetnog dijela lige, ostavljajući navijače ove dvije momčadi u iščekivanju nadolazećih izazova.

Mladost iz Doboja s ovom pobjedom sigurno uzima važne bodove i stavlja se u povoljan položaj u borbi za višu poziciju, dok Goražde mora analizirati uzroke poraza kako bi se što bolje pripremilo za nadolazeće izazove u Prvoj ligi FBiH.