Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Dramatičan remi na stadionu Pod Vardom: Rudar i Sloboda podijelili bodove

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U okviru XVI kola Prve lige Federacije BiH, na stadionu Pod Vardom odigran je napet susret između FK Rudar Kakanj i FK Sloboda, koji je završen neizvjesnim remijem 2:2. Domaćini su grčevito željeli pobjedu, dok je Sloboda žudjela za očuvanjem liderske pozicije na tabeli.

Sve je počelo u 12. minuti kada je Sloboda imala prvu pravu šansu, ali Dervišagić je uspio izboriti samo korner. U 16. minuti, slobodan udarac za goste nagovijestio je dobru priliku, no Dervišagić je bio fauliran. Delić je u 17. minuti propustio priliku, šutiravši visoko preko gola. Međutim, u 36. minuti Rudarova odbrana odbila je još jednu opasnost Slobode.

Gol je stigao u 38. minuti, kada je gužva pred golom Rudara rezultirala pogotkom za Slobodu. Kurtalić je izvukao loptu, a Dilaver je bio taj koji ju je smjestio u mrežu, postavljajući rezultat na 0:1.

Dramu je dodatno začinilo izjednačenje Rudara u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Iskusni Idriz Džafić iskoristio je veliku grešku Muminovića i s preciznim udarcem promijenio rezultat na 1:1, što je izazvalo slavlje domaćih u 45. minuti.

U drugom poluvremenu, igrači Rudara su pokazali odlučnost, a u 53. minuti Ahmed Hasanović postiže gol uz asistenciju Žerića, stavljajući Rudar u vodstvo od 2:1. U 58. minuti, povreda golmana Muminovića primorala je Slobodu na promjenu, a Erić je preuzeo golmanske dužnosti.

Unatoč sjajnoj prilici za Rudar u 78. minuti, kada je Džafić pokušao, ali nije uspio realizirati, Sloboda je ostala u igri. U 82. minuti Dilaver glavom pogađa za 2:2, čime je zaključen spektakularan meč koji je bio otvoren do posljednjeg sučevog zvižduka.

Kakanjci su pružili hrabar otpor trenutno najboljoj ekipi u ligi, ali nedostajalo im je snage za potpunu pobjedu. Sada se nalaze na zadnjoj poziciji, dok Sloboda zadržava čvrsto vodstvo.

FK Rudar: Čalaković, Musić, Hasanović, Čehajić, Džafić, Musić, Handžić, Hubanić, Duraković, Hrustanović, Žerić.
FK Sloboda: Muminović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Delić, Dervišagić, Kurtalić, Ćivić, Beganović, Ignjatović.