Brojne medalje i pehari: Kolektiv Bosna – Rudar na dva takmičenja ostvario značajne rezultate

Protekle subote u Livnu je održano taekwondo takmičenje “Livno Open 2024.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Taekwondo kolektiv Bosna-Rudar nastupio je sa 20 takmičara u konkurenciji mlađih kadeta, kadeta i juniora gdje su ostvarili zapažen uspjeh, osvojivši ukupno 18 medalja i to: šest zlatnih, šest srebrnih i šest bronzanih.

U ekipnim plasmanima, Bosna-Rudar se okitio titulom prvaka u kategoriji kadeta, dok su juniori zauzeli drugo mjesto. Davud Mušija proglašen je za najboljeg kadeta takmičenja. Ukupno, Bosna-Rudar je zauzeo visoko drugo mjesto na ovom prestižnom takmičenju. Ekipu su predvodili: Edin Kajević, predsjednik kolektiva, te treneri Adnan Kozlo, Amina Hrvat i Mehmed Čaluk.

Nakon Livna, 20. oktobra 2024. godine, održan je Kup Novog Grada u Sarajevu, na kojem je Bosna-Rudar izveo 40 novih takmičara. Ova strategija omogućila je učešće i mladim članova C tima sticanje dragocjenih iskustava i uspjeha. U ekipnim plasmanima, Bosna-Rudar je osvojio ukupno drugo mjesto, dok su vrtićanci, mlađi kadeti B i kadeti A osvojili prva mjesta u svojim kategorijama.

Pehari za najbolje pojedince dodijeljeni su Eminu Kovaču, najboljem vrtićancu, Amni Čengić, najboljoj mlađoj kadetkinji A, Irhadu Omanoviću, najboljem mlađem kadetu, te Edvinu Hodoviću, najboljem kadetu B.

Ovi rezultati svjedoče o velikom potencijalu koji Taekwondo kolektiv Bosna-Rudar ima u svim svojim sekcijama. Ekipu su na ovom takmičenju predvodili Edin Kajević, predsjednik kolektiva, i treneri Kerim Ahmedspahić, Sajra Kajević, Tajma Kajević i Ismail Buza.

Iz kluba su uputili čestitke svim osvajačima medalja, ističući kako je svaki uspjeh korak ka daljem napretku i razvoju mladih sportista.