Barcelona pobijedila Real Madrid u dramatičnoj borbi za trofej Kupa Kralja

Na stadionu La Cartuja u Sevilli odigrano je spektakularno finale španskog Kupa Kralja, u kojem je Barcelona nakon velike drame i produžetaka savladala Real Madrid rezultatom 3:2.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Utakmica je počela živo, a prvu priliku imala je Barcelona preko Julesa Koundea, čiji udarac glavom sjajno brani Thibaut Courtois. Ipak, “Blaugrana” je strpljivo gradila svoju igru, a vodstvo je stiglo zahvaljujući sjajnom mladom talentu Lamineu Yamalu.

Gol pogledajte na OVOM LINKU.

Tekst se nastavlja ispod oglasaKamere - Uživo

Sedamnaestogodišnjak je smireno ušao u kazneni prostor, vratio povratnu loptu Pedriju, koji preciznim udarcem pogađa mrežu Reala.

Real Madrid je uzvratio ubrzo, ali pogodak Judea Bellinghama iz 35. minute poništen je zbog ofsajda. Kraljevski klub je imao sreće i u završnici prvog dijela, kada je lopta nakon kornera Ferrana Torresa pogodila stativu.

Ulazak Kyliana Mbappea na poluvremenu dao je dodatnu snagu Realu. Vinicius Junior je odmah zaprijetio, a u 68. minuti Mbappe je izborio slobodan udarac, koji je potom sam pretvorio u pogodak, precizno šutirajući u ugao poljskog golmana Wojciecha Szczesnog.

Gol pogledajte na OVOM LINKU.

Samo sedam minuta kasnije Real je stigao do potpunog preokreta. Nakon kornera, Aurelien Tchouameni je najviši u skoku i glavom pogađa za 1:2.

Gol pogledajte na OVOM LINKU.

Barcelona se nije predala. Iako je Courtois briljantnom intervencijom zaustavio Laminea Yamala u 82. minuti, dvije minute kasnije Ferran Torres koristi grešku Rudigera i Courtoisa i donosi novo izjednačenje.

Gol pogledajte na OVOM LINKU.

U dramatičnoj završnici regularnog dijela, Raphinha je iznudio penal za Barcelonu u 96. minuti, ali je sudija Ricardo de Burgos, nakon konsultacija, poništio odluku i pokazao žuti karton Brazilcu zbog simuliranja.

U produžecima su obje ekipe imale svoje šanse. Ferran Torresu je poništen gol zbog ofsajda, a Fermin Lopez je propustio veliku priliku, šutiravši preko gola.

Preokret i odluku donosi 117. minuta kada Luka Modrić šalje loptu prema Brahimu Diazu, ali situaciju sjajno čita Jules Kounde. Presijeca loptu, izlazi pred Courtoisa i hladnokrvno pogađa za veliko slavlje Barcelone.

Gol pogledajte na OVOM LINKU.

Real Madrid je pokušao iznuditi penal u posljednjim sekundama, ali je sudija odluku poništio zbog ofsajda.

Barcelona je tako stigla do 32. trofeja Kupa Kralja u svojoj bogatoj historiji, dok Real Madrid ostaje na 20 osvojenih naslova u ovom takmičenju.

NAJNOVIJE