Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Turnir ‘Kakanj Open 2023.’ okupio 540 takmičara: NUR osvojio više od 85 medalja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Drugi međunarodni taekwondo turnir “Kakanj Open 2023” održane je u subotu za kategorije vrtićanci, mlađi kadeti, kadeti, juniori i seniori.

Turnir na kojem je nasatupilo 35 klubova sa 540 takmičara iz četiri države (Bosne i Hercegovine, Istalije, Hrvatske i Crne Gore) organizirao je kakanjski taekwondo klub NUR.

Domaćin je nastupio sa svojih 120 takmičara gdje je zabilježen veliki uspjeh osvojivši preko 85 medalja.

Zlatne medalje su osvojili: Mirza Pušćul, Rijad Hodžić, Amar Odobašić, Ahmed Čelebić, Alek Kosar, Ensar Spahić, Emelin Zahirović, Jusuf Fejzić, Vedad Sikira, Fatma Berbić, Zerina Alajbegović, Asja Mandžuka, Isra Zuban, Nedžla Berbić, Ema Mulahasanović, Arnela Škulj, Adna Berbić, Nemanja Cvetković, Tarik Ćosić i Selma Heganović.

Srebrene medalje su osvojili: Imran Škulj, Fatih Hrustić, Vedad Derjahović, Emin Zaimović, Bilal Begunić, Danin Kobilica, Aldin Veispahić, Eldar Čolak, Amel Beganović, Berna Strika, Dalila Silajdžić, Ajša Smolo, Ajla Škulj, Džejna Puščul, Sureja Alić, Lamija Škulj, Dena Delić, Ajda Bajrić, Arduana Kumbara, Rejjan Karzić, Muhamed Bašić, Ahmed Alajbegović, Nedžmina Piljug, Asja Husetović i Fatma Berbić.

Bronzane medalje su osvojili: Daris Berbić, Fatih Muraja, Rejjan Sahinović, Ahmed Berbić, Kerim Softić, Danin Čišija, Hanan Hodzić, Emelin Čelebić, Afan Heganović, Zara Čišija,Matović Najla, Asja Husetović, Nedžla Lopo, Lamija Helja, Kanita Alajbegović, Hana Alajbegović, Emina Škulj, Asja Tukić, Merjema Avdispahić, Anida Mijoć, Rukajja Alajbegović, Imana Velić, Emina Berbić, Ajna Husetović, Semin Alajbegović, Imran Karzić, Rejjan Sahinović, Mehdi Bučuk, Bilal Begunić, Damir Heganović, Hanan Hodzić, Uma Delibasić, Anela Topalović, Esma Hrusto, Hatidža Celebić, Lamija Avdispahić, Berna Strika, Najla Kulović, Adha Heganović, Merjema Avdispahić i Lemana Ćosić.

Na kraju turnira dodijeljeni su pehari, te ostale nagrade.

Taekwondo klub NUR osvojio je više pehara kao što su: Za najbolju mlađu kadetkinju turnira proglasena je Isra Zuban. Za najbolju kadetkinju proglašena je Arnela Škulj. Mlađi kadeti kluba NUR su ekipno osvojili 3. mjesto. Juniori kluba NUR zauzeli su ekipno 2. mjesto. Mlađe kadetkinje kluba NUR ekipno su osvojile 1. mjesto. Kadetkinje  su osvojile 1. mjesto. Juniorke su zauzele 3. mjesto. Ekipno u Kickovima NUR je zauzeo prvo mjesto.

U ukupnom poretku turnira taekwondo klub NUR osvojio je pehar za 2. mjesto te pokazao kako je i dalje u krugu najboljih.

Kakanjski NUR nakon odličnih rezultata na proteklom turniru očekuju pripreme za Državno prvenstvo koje će biti održano u martu kao i naredni turniri kao što je Federalno prvenstvo i drugi međunarodni turniri.