Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Taekwondo klub Nur bogatiji za 11 medalja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Otvoreni kup Federacije Bosne i Hercegovine u taekwondou održan je jučer u Hotelu Hills u Sarajevu.

Na turniru je nastupilo pet država sa preko 230 takmičara iz 34 kluba. Takmičari taekwondo kluba Nur na ovom turniru osvojili su 11 medalja od toga jednu zlatnu, pet srebrenih i pet bronzanih medalja.

Zlatnu medalju osvojio je Amar Odobašić.

Srebrene medalje osvojili su: Amina Šahinović, Anida Mijoč, Arduana Kumbara, Imana Velić, Isra Zuban.

Bronzane medalje osvojili su: Eldar Čolak, Vedad Derjahović, Džejna Pušćul, Đena Delić, Emina Mandžuka.

U ukupnom plasmanu, mlađe kadetkinje osvojile  su pehar za 2. mjesto ekipno.

BOSNIA OPEN E2 BODOVNI TURNIR

Dan ranije održan je međunarodni Bosnia Open E2 bodovni turnir. Na ovom turniru nastupila je članica taekwondo kluba Nur Adna Berbić te je ostvarila izuzetno dobar rezultat.

Prvu borbu pobijedila je rezultatom 2:0, dok je drugu borbu za medalju završila rezultatom 2:1, te je tako spriječena u osvajanju medalje.

Takmičare Nura na turnirima  predvodili su treneri Sedina Berbić i Evelin Piljug, dok su na turniru sudili Sumeja Neimarlija i Adnan Haračić.

U narednom periodu, Adna Berbić će nastupiti za reprezentaciju BiH na Balkanskom prvenstvu u Albaniji, dok će određeni tim kluba nastupiti na Međunarodnom turniru u Srbiji.