Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Španija nakon penala pobijedila Hrvatsku i osvojila Ligu nacija

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Reprezentacija Hrvatske je izgubila u finalu Lige nacija.

Španija je pobijedila boljim izvođenjem jedanaesteraca i tako uskratila hrvatskoj reprezentaciji priliku za osvajanje svog prvog velikog trofeja.

Nakon 90, a onda i 120 minuta tvrde utakmice bilo je 0:0, a onda su Španjolci iskoristili pet od svojih šest jedanaesteraca, dok je Hrvatska zabila četiri.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu šansu vidjeli smo pred golom Hrvatske. Gavi je šutirao nakon što je oduzeo loptu koju je Erlić pokušao dodati prema Brozoviću, Livaković je već bio savladan, ali lopta odlazi pored gola.

Desetak minuta nakon toga, Hrvati su uzvratili, no Kramarić, koji je izašao sam ispred golmana Španije Simona, nije uspio šutirati na vrijeme i štoper Cityja Laporte je to iskoristio i izbacio loptu. Minutu nakon toga, Pašalić je bio u dobroj situaciji, ali je Le Normand dobro reagovao i spriječio gol Hrvata.

Do kraja prvog poluvremena, nismo vidjeli ozbiljnih prilika, iako je bilo opasnih situacija pred jednim i drugim golom, pa se na pauzu otišlo bez pogodaka.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su nogometaši Hrvatske. Nakon centaršuta Perišića s lijeve strane, Pašalić nije uspio zahvatiti loptu, a onda udarac Juranovića odlazi pored gola.

Nakon toga, igralo se dosta borbeno s obje strane i “za svaku loptu”, a dvije dobre šanse bilježimo u finišu regularnih 90 minuta, tačnije u 84. i 90. minuti.

Prvo je Perišić s gol-linije izbio loptu koju je šutirao Fati i tako spasio svoj tim, a onda u posljednjem opasnom napadu u regularnom toku, Asensio je iz dobre pozicije desnom nogom šutirao pored gola. Ipak, meč je otišao u produžetke.

Prvu šansu u dodatnih 30 minuta imao je Majer u 100. minuti, kada je nakon asistencije Kovačića izašao sam ispred Simona, no stigao ga je Nacho i sjajno izbacio loptu. U prvom produžetku smo još vidjeli šansu u kojoj je bio Olmo, ali je on šutirao visoko preko gola.

U drugom produžetku oba tima su imala nekoliko dobrih šansi, ali golova nije bilo, pa je meč odlučen nakon penala.

Na kraju, Španci su bili spretniji i sretniji te došli do pobjede i osvajanja prvog trofeja Lige nacija.