‘Mladost’ razbila ‘Liješevu’ i dodatno učvrstila put u Prvu ligu

U okviru 10. kola Druge lige Federacije BiH, ekipa FK Mladost Doboj Kakanj ostvarila je impresivnu pobjedu nad FK Liješeva na MGM Farm Areni, savladavši goste rezultatom 4:0. Utakmica je bila prava poslastica za navijače, koji su uživali u neviđenoj dominaciji crvenih na terenu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mladost je od samog početka pokazala svoju superiornost, a prvi gol postigao je Sulejman Salkić u 28. minuti, što je dodatno podiglo raspoloženje na tribinama. Crveni su nastavili s napadima, a u 58. minuti Rijad Smolo je povisio rezultat na 2:0.

Sredinom drugog poluvremena, u 71. minuti, Armin Cibra, koji se istakao kao ključna figura utakmice, postigao je treći gol. Njegova sposobnost da stvara prilike bila je očigledna, a posebno se istakao u 80. minuti kada je, iako imao čistu situaciju za pogodak, odlučio nesebično dodati Rijadu Smoli, koji je zatresao mrežu za konačnih 4:0.

Rezultati 10. kola Druge lige FBiH

Navijači Mladosti DK ponosni su na Armina Cibru i Rijada Smolu, koji su danas pokazali napadačke vještine ali i već timsku igru koja je bila ključna za ovaj trijumf. Sposobnost Cibre da prepozna pravi trenutak i pruži priliku suigračima čini ga pravim vođom na terenu.

Ova pobjeda dodatno učvršćuje poziciju Mladosti na tabeli, a ekipa se s optimizmom priprema za naredne izazove. Uz ovakvu igru i timsku hemiju, Mladost DK ima sve predispozicije za ostvarenje još boljih rezultata u nastavku sezone.

Mladost je trenutno druga na tabeli sa 24 boda, nakon gradskog rivala Rudara koji ima dva boda više a ispred ekipe Nemile koja broji 20 bodova na tabeli.