Zmajevi slavili u petom duelu s Albanijom

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je s 2:1 u prijateljskom susretu na gostovanju kod Albanije u Elbasanu.

Zmajevi su bolje otvorili utakmicu. U 3. minuti debitant Kenan Kodro izborio je slobodni udarac za naš tim. Sanjin Prcić je centrirao iz dobre pozicije, no niko nije reagovao na pravi način na njegov ubačaj.

Narednu šansu za Bosnu i Hercegovinu imao je kapiten Edin Džeko, no udarac našeg kapiten nakon greške albanskog golmana na gol liniji je zaustavio jedan od defanzivaca domaćeg sastava.

U 7. minuti BiH je stigla u vodstvo. Rade Krunić je pao u kaznenom prostoru domaćina, a mađarski arbitar Dimitar Mečkarovski je pokazao na bijelu tačku. Najstrožiju kaznu u vodstvo naše selekcije pretvorio je Edin Džeko, a kapitenu fudbalske reprezentacije BiH ovo je bio jubilarni 50. gol u dresu sa državnim grbom.

Nakon vodstva izabranika selektora Mehmeda Baždarevbića uslijedio je period igre u kojem su domaći fudbaleri uglavnom više imali loptu u svom posjedu, a napade su gradili preko lijeve strane svog napada. Ipak, naša odbrana nije dozvolila Albancima previše prostora izuzev jednog centaršuta Hyke, na koji niko nije reagovao.

U finišu prvog poluvremena viđena je najljepša akcija na utakmici, a nakon koje su Zmajevi golom Lulića udvostručili vodstvo.

Albanci su u drugo poluvrijeme ušli agresivnije, ponovo su preko svoje lijeve strane pokušavali probiti našu zadnju liniju, a to su uspjeli u 68. minuti kada je Balaj smanji rezultat na 2:1.

Baždarević je u nastavku dosta mijenjao, ali su Albanci dominirali terenom. Naš vezni red nije uspijevao dugo zadržati loptu.

Ipak, na kraju smo uspjeli sačuvati prednost i u petom međusobnom duelu sa Albancima upisati drugu pobjedu, ponajviše sjajnoj paradi Asmira Begovića u posljednjim sekundama susreta.