14.7 C
Kakanj
Nedjelja, 13 Juna, 2021

Željo nije “pomogao” Sarajevu, Borac pobjedom na Grbavici na korak od titule

Prvu pobjedu na Grbavici poslije deset godina Banjalučani su izborili zahvaljujući golovima Gorana Zakarića u 67. i Dejana Melega u 73. minuti susreta, dok je utješni pogodak za Želju postigao Samir Bekrić iz slobodnjaka u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Ovim porazom Željezničar ne da nisu uspjeli “pomoći” gradskom rivalu Sarajevu u borbi za titulu, već su nastavio katastrofalan niz te i dalje ne znaju za pobjedu u 2021. godini.

Ne samo da Željo nije “pomogao” Sarajevu, jer ni Bordo tim nije pomogao samom sebi. Fudbaleri koje je danas po prvi put kao privremeni trener vodio Dženan Uščuplić odigrali su tek 0:0 u gostima kod Mladosti u Doboju kod Kaknja.

Nakon ovakvih ishoda u 31. kolu titula je sve bliže Banjalučanima, koji će biti u prilici da je potvrde u narednom kolu, na domaćem terenu protiv Tuzla Cityja.

Dva meča koja su se igrala u Tuzlanskom kantonu okončana su bez golova. Velež je remizira u Banovićima protiv Tuzla City, a rezultat je glasio 1:1, dok je identičnim ishodom završen duel na Tušnju između Slobode i Širokog Brijega.

Zrinjski je stigao do važne pobjede. U borbi za Evropu s 3:1 savladali su Krupu. prenosi “Faktor“.