Nakon premijernog kola Prve lige FBiH, gdje je kakanjski Rudar upisao tri boda kod Radničkog u Lukavcu, uslijedilo je drugo uzastopno gostovanje Rudara kod novajlije u Prvog ligi FBiH, ekipe Sloge iz Simin Hana.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo izglednih prilika, kao ni drugo, tek krajem utakmice igrači i jednog i drugog tima su stvorili par prilika za postizanje pogotka, ali su mreže mirovale do osamdesetosme minute kada je Hajdarević iskoristio lošu reakciju odbrane Sloge, te pogodio za Rudarova nova tri boda.

Prvu domaću utakmicu Rudar će igrati u subotu od 17:00 sati protiv ekipe Budućnosti iz Banovića.