VIDEO / EURO 2016: Portugal je šampion Evrope!

Fudbaleri Portugala postali su šampioni Evrope, prvi put u svojoj historiji!

Portugalci su savladali domaćina Francusku 1:0 u finalu EURO 2016, golom rezerviste Edera u produžecima.

Eder je u 109. minutu savladao Huga Llorisa, udarcem po zemlji sa oko 25 metara, u meču koji je obilježila povreda Cristiana Ronalda i njegov izlazak sa terena već u 24. minutu.

Portugalci su slavili u svom drugom finalu EP, prvi put savladavši domaćina nekog turnira. Francuzi su propustili šansu da osvoje treću titulu, drugu kao organizator.

Ekipa Fernanda Santosa je prvi put savladala “Trikolore” poslije deset uzastopnih poraza u proteklih 40 godina, nanijevši Frnacuzima prvi poraz na domaćem terenu na velikim takmičenjima.

Iako ovaj put nije imao značajnu ulogu u finalu, Ronaldo je drugi put ove godine osvojio Evropu, nakon klupske sada ima i reprezentativnu titulu