VIDEO / EURO 2016: Modrićeve suze za hrvatski kraj: Quaresma odveo Portugal dalje

Fudbaleri Portugala treći su četvrfinalisti Evropskog prvenstva u Francuskoj poslije pobjede nad Hrvatskom golom u 117. minutu.

Portugalci su savladali Hrvate u Lansu sa 1:0 pogotkom rezerviste Ricardoa Quaresmae poslije kontranapada.

Nekoliko sekundi prije nego što se zatresla mreža Danijela Subašića, ’Vatreni’ su pogodili stativu, a onda je Renato Sanches povukao kontranapad.

Vodio je loptu sve do kaznenog prostora, odložio na lijevi bok do Nanija, a ovaj idealno uposlio Cristiana Ronalda jer je očajno zahvatio loptu.

Napadaču Real Madrida prvi udarac u okvir gola na meču Subašić je odbranio, ali se lopta odbila ispred gola gdje je napadaču Bešiktaša preostao lahak posao.

2021677914576efb81c28e5267855641_w640

Od prvog do posljednjeg minuta u Lansu je bilo dosadno, za 90 minuta nismo vidjeli nijedan šut u okvir gola, što se desilo prvi put u historiji evropskih prvenstava. Solidnih prilika je bilo, najbolju je u drugom poluvremenu propustio Domagoj Vida, kada je šutirao pored gola poslije prekida sa desne strane.

Marcelo Brozović je također mogao da pogodi gol Ruia Patrícioa, neprecizan je bio i Ivan Perišić, dok je na drugoj strani najbliži pogotku bio Pepe.

Cristiano Ronaldo, kapiten i najveća uzdanica ’Evropskog Selesaa’, potpuno je zakazao bio maltene nevidljiv tokom čitavog regularnog dijela meča, ali se nedugo poslije njegovog udarca zatresla mreža hrvatskog golmana.

Kao da je bilo predviđeno da sve interesantno vidimo u posljednjih pet minuta, ali je vrijedilo svim navijačima Portugala. Quaresma je na već opisani način postigao pobjedonosni gol i odveo Portugal dalje.

Ovo je bio četvrti međusobni duel dvije reprezentacije, a ’Evropski Selesao’ zadržao je maksimalni učinak, uz gol razliku 7:0, iako je uputio samo tri udarca prema golu, naspram čak 15 protivničkih.

Portugalci će u polufinalu igrati sa Selekcijom Poljske koja je poslije boljeg izvođenja jedanesteraca eliminisala Švicarsku, u duelu koji je obilježio i Šaćiri, najlepšim pogotkom u dosadašnjem toku prvenstva.

Nešto kasnije fudbaleri Velsa nastavili su sa pisanjem nacionalne historije na debitantskom nastupu na EURO, minimalnim trijumfom nad Sjevernom Irskom.