VIDEO / EURO 2016: Islandska bajka traje, Englezi idu kući!

Fudbalska reprezentacija Islanda napravila je senzaciju plasmanom u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

U posljednjem duelu osmine finala Island je poslije preokreta pobijedio Englesku sa 2:1 i igraće protiv Francuske u borbi za četvrtfinale.

Mnogi su govorili da je Island napravio grešku kada je golom u posljednjim trenucima protiv Austrije odabrao da ide u teži dio kostura. Mnogi su smatrali da će Engleska napuniti njihovu mrežu, posebno poslije ranog gola koji je već u četvrtom minutu sa penala postigao Wayne Rooney.

14579808385771835d19299832684686_w640
Ipak, to se nije dogodilo. Island je odigrao još jedan herojski meč, uspio je da preokrene već u prvom poluvremenu golovima Ragnara Sigurdssona u 6. i Sigthorssona u 18. minutu.

U preostalom dijelu utakmice Engleska nije pronašla rješenje za fanatičnu borbenost rivala. U većem dijelu meča 11 igrača Islanda bilo je iza lopte, a tim Roya Hodgsona nije imao ideju kako da probije taj bedem.

Na kraju je ostalo 2:1, pa će ekipa Islanda igrati protiv domaćina u borbi za polufinale.