VIDEO / EURO 2016: Francuska petardom Islandu najavila polufinalni okršaj sa Njemačkom

Fudbalska reprezentacija Francuske zaustavila je najprijatnije iznenađenje Evropskog prvenstva i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva.

Ekipa Didiera Deschampsa bila je bolja od Islanda sa 5:2 na stadionu ’Francuska’ i igraće protiv selekcije Njemačke u borbi za veliko finale.

Islanđani su na ovom turniru pobrali simpatije svih neutralnih ljubitelja fudbala. Prošli su grupnu fazu u svom prvom učešću na velikom takmičenju, u osmini finala su napravili senzaciju izbacivši Englesku, ali dalje nisu mogli.

Francuska je u četvrtfinalu prikazala daleko najbolju partiju od starta turnira, pa je sav posao završila već u prvom poluvremenu poslije kojeg je vodila sa 4:0.

Olivier Giroud je načeo mrežu Islanđana u 12. minutu. Paul Pogba je postigao svoj prvi gol na šampionatu osam minuta kasnije, a do poluvremena su poagađali i najbolji strelci na turniru – Payet u 43. i Griezmann u 45. minutu.1715080606577978efa681c408083155_w640

U drugom poluvremenu Islanđani su smanjili golom Sigthorssona u 56. minutu, ali im je nadu u čudesan preokret brzo ugasio Olivier Giroud koji je tri minuta kasnije pogodio za 5:1. Konačan rezultat sedam minuta prije kraja postavio je Bjarnason.

U drugom polufinalu sastaju se Vels i Portugal.