Uprkos porazu u Grazu / Rukometni Zmajevi se plasirali na Evropsko prvenstvo

Popularno

Povezano

Od samog starta Austrija je vodila i kontrolisala rezultat. Ova selekcija imala je manje vodstvo sve do 15. minute, kada odlazi na plus četiri.

- Marketing -

Do kraja poluvremena smo se uspjeli vratiti na minus dva, ali ponovo Austrijanci na odmor odlaze sa (15:11).

Ni u nastavku susreta nismo igrali toliko dobro. Austrijanci su počeli povećavati prednost, koja je dugo iznosila četiri ili pet poena razlike, a deset minuta prije kraja dolaze i do plus šest (25:19).

Do kraja meča Austrijanci su lagano čuvali rezultat i došli do važne pobjede. Zmajevi, uprkos lošoj predstavi, idu na Evropsko prvenstvo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Kada je u pitanju večerašnji meč, Ibrahim Haseljić je bio najefikasniji sa šest golova, a po tri su dodali Mirko Herceg i Nemanja Stjepanović. Robert Weber je vodio Austrijance sa također šest golova, prenosi “SCSport“.