Browsing Tag

1.maj

Šta je nama 1. maj i zašto je ovaj datum važan?

Širom svijeta danas se obilježava Prvi maj – Međunarodni praznik rada. Prema posljednjim podacima u Bosni i Hercegovini preko 540.000 građana nema posao. U dane praznika neće raditi entitetski organi, organi jedinica lokalne samouprave,…

Sretan Prvi maj, radnička klaso sjebane zemlje

Moj prvi maj nisu roštilji niti putovanja. U ublehaškoj zemlji bogatih političara i ucjenjene sirotinje koja godinama unatrag uopće ne zna šta su to prvomajski prosvjedi radnika, moj prvi maj su svi oni ljudi koji su me naučili kako biti…

Sretan Vam 1.maj, Dan rada

Kakanj-x portal i "Online media" svim građankama i građanima Kaknja i cijele Bosne i Hercegovine želi sretan Prvi maj – Međunarodni praznik rada. Sa željom da uskoro dođe vrijeme u kojem će svaki pojedinac imati jednake mogućnosti da…

Ništa od roštilja za 1.maj. Kiša i oblaci

Nestabilno vrijeme sa kišom i pljuskovima obilježit će prvomajske praznike, ali i dane do kraja sedmice. Stabilizacija se očekuje tek u ponedjeljak, potvrdila je za Klix.ba Ismira Ahmović iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda. Ukoliko…

Kazne za spaljivanje guma za 1.maj čak do 7.000 KM

Proteklih nekoliko godina u Kaknju su zabilježeni slučajevi spaljivanja starih automobilskih guma i drugih vrsta otpada pred prvomajske praznike. Uz podsjećanje kako spaljivanje guma i otpada nije i ne može biti dio prvomajske tradicije,…