15.7 C
Kakanj
Srijeda, 16 Juna, 2021

Takmičari Nura ‘pokupili’ medalje u Hadžićima: Osvojene 24 medalje i tri pehara

U nedjelju Hadžići su bili domaćin 3. međunarodnog Iskra Open turnira za vrtićance, mlađe kadete, kadete, juniore i seniore.

Na turniru je nastupilo preko 30 klubova sa 545 takmičara. Taekwondo klub NUR Kakanj uzeo je učešće  sa 31 takmičarom.

Borci kakanjskog kluba pokazali su još jednom zašto spadaju u sami vrh bosanskohercegovačkog taekwondoa osvojivši 24 medalje, od toga 9 zlatnih, 9 srebrenih i 6 bronzanih medalja.

Zlatne medalje su osvojili: Emelin Zahirović, Amar Odobašić, Amar Hrustić, Džejna Pušćul, Kanita Alajbegović, Adna Berbić, Merjem Velić, Asja Mandžuka, Lamija Helja.

Srebrene medalje su osvojili: Emina Berbić, Esma Hrusto, Nedžla Gadžun, Rijad Habibović, Đena Delić, Emina Mandžuka, Anida Mijoč, Emir Durmić, Vedad Derjahović.

Bronzane medalje su osvojili: Amar Penjo, Eldar Čolak, Danin Kobilica, Zara Čišija, Afan Helja, Almira Zahirović.

Prostor za priznanja taekwnodo kluba NUR bogatiji je još za tri pehara. Taekwnodo klub NUR je  u ukupnom plasmanu zauzeo  3. mjesto, mlađi kadeti su zauzeli 2.mjesto ekipno, dok je za najbolju vrtićanku proglašena Merjem Velić.

Ekipu na ovom turniru predvodili su Haris Mušija i Sedina Berbić. U narednom periodu klub očekuje državno prvenstvo u Zvorniku.

Pratite Kakanj-X.com putem aplikacije za Android i društvenih mreža FacebookTwitter i Instagram