SP u rukometu: Francuzi odbranili titulu prvaka svijeta

Reprezentacija Francuske i dalje je vladar svjetskog rukometa.

Nikola Karabatić i društvo odbranili su naslov prvaka svijeta nakon što su večeras pred domaćim navijačima savladali Norvešku (33:26).

Trikolorima je ovo šesta titulu svjetskih prvaka, četvrta na posljednjih pet nastupa na svjetskim prvenstvima.

Norvežani su svjetskoj velesili parirali samo u prvom poluvremenu. Čak su većim dijelom imali i prednost, koja je u 25. minuti iznosila tri gola (13:16). No, Francuzisu do poluvremena postavili stvari na svoje mjesto i na odmor su otišli s golom prednosti.

U drugom poluvremenu na parketu je postojala samo jedna ekipa. Prednost Francuske rasla je iz minute u minut, tako da nije bilo neizvjesnosti oko pitanja pobjednika.

Nikola Karabatić, Guigou, Mahe, Porte… bili su nezadrživi i sasvim zasluženo su osvojili još jedan naslov.