Slavlje Kakanjaca u jako teškoj utakmici protiv Leotara

Košarkaši Kaknja su večeras, uz možda najbolju podršku ove sezone od strane oko 650 posjetilaca jako teško pobijedili drugoplasiranu ekipu Swissleon Leotara iz Trebinja rezultatom 84:81.

Utakmica 10.kola Lige 12 odigrana je u Sportskoj dvorani, odmah na startu je gostujuća ekipa krenula agresivno namečući svoj ritam igre što im je u konačnici prve četvrtine dalo razliko od 8 poena prednosti. Bilo 12:20.

Povratak igrača koji su proteklih sedmica bili povrijeđeni, Maksimović i Baković se itekako osjetio u igri domaćih koji su upravo zahvaljujući ovom dvojcu dobili drugu dionicu rezultatom 18:14. Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 30:34.

Drugo poluvrijeme igrači Kaknja bolje otvaraju, te deklasiraju goste iz Trebinja sa čak 26 ubačenih poena, dok su gosti ubacili 12. Ističu se važni poeni Rame Rizvića i Željka Palavre. Novaka Popovića opet nije išao šut ispod koša te je nekoliko puta promašio „čiste poene“.

U posljednju četvrtinu Kakanj odlazi sa 10 poena prednosti, i iako se mislio da će se susret u tom tempu privesti kraju, to se nije desilo. Sjajni Dejan Šakotić to nije dozvolio, dok su mu se pridružili Đorđije Ninković i Marko Rikalo koji su goste vratili u egal završnicu. Ipak zahvaljujući velikom broju ličnih grešaka gostujućih igrača zbog čega su trojica igrača utakmicu napustili prije kraja, ali i gromoglasnom podrškom domaćih navijača, Palavra samo 40 sekundi prije kraja meča postiže trojku s kojom Kakanj ide na +5. Tada je bilo izvjesno da će igrači Josipa Pandže diktirati zadnje trenutke ovog meča. Gosti prave brze lične greške, dok sa linije slobodnih bacanja pogađaju Peljto i Rizvić.

2

Na kraju konačan rezultat 84:81 i radost domaćih igrača koji će se minimalno popeti za dva mjesta, možda čak i tri, budući da je ekipa Građanski izgubila na svom terenu od ekipe Sparsa. Iznenađenje je napravila Mladost iz Mrkonjić grada savladavši ekipu Široki koja je bila na 4 mjestu.