Senzacija u Trebinju: Kakanj savladao Leotara !

Košarkaši Kaknja ostvarili izuzetno značajnu pobjedu u Trebinju protiv Leotara 84:77 u borbi za plasman u Ligu 6 za prvaka.

Pru dionicu Kakanj je rješio u svoju korist 26:17. U drugom periodu bolja igra domaćina i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 40:43 za goste.

U nastavku utakmice Kakanj potpuno preuzima incijativu te u posljednjih 10.minuta ulazi sa prednošću 66:56.

Leotar u posljednjoj četvrtini nije uspio preokrenuti rezultat i Kakanj dolazi do 12 pobjede u prvenstvu i na korak od plasmana u Ligu 6. Ovo je i prvi poraz Trebinjaca na svom parketu.

Do trjumfa Kakanj su predvodili Tomić i Palavra sa po 14 poena, Rizvić sa 13 i Muflizović i Merdanović sa po 10 poena. U redovima Leotara istakli su se Rikalo sa 21, Pelkić sa 16 i Radisavljević sa 14 poena.

Leotar je prije ove utakmice bio na drugom mjestu, dok je ekipa Kaknja zauzimala 6 poziciju s istim brojem bodova kao i Sloboda i Zrinjski na 4, odnosno 5 mjestu.

Pandža, Palavra, Ramo…pobjeda: Trijumf “selfie” košarkaša Kaknja samo za BHbasket

Kakanj je nanio prvi poraz Leotaru u Trebinju 84:77. Ova pobjeda za tim Josipa Pandže od velikog je značaja za plasman u Ligu za prvaka.

Nakon trijumfa u Trebinju košarkaši Kaknja na čelu sa šefom struke Josipom Pandžom napravili su “selfie”.