Sarajevo Open 2018: Nur osvojio pet medalja

Proteklu subotu održan je prestižni taekwondo turnir u našoj državi čiji domaćin je bilo Sarajevo odnosno klub koji egzistira u istom.

Turnir  koji nosi naziv Sarajevo Open 2018 okupio je takmičare iz više kategorija  i to mlađe kadete, kadete, juniore i seniore. Na ovom turniru nastupilo je sedam država i 675 takmičara iz 61. kluba.

Učešće je uzeo kakanjski klub Nur sa svojih osam takmičara i osvojili pet medalja od kojih je tri zlatne, jedna srebrena i jedna bronzana medalja.

Takmičari koji su osvojili zlatne medalje su Anes Ćosić, Emra Helja i Ismir Kovač. Srebrenu medeljau osvojila je Džejna Puščul dok se bronzanom medaljom okitio Aldin Veispahić.

Takmičare ispred kluba predvodio je vrhunski borac i trener Haris Mušija i Sedina Berbić.

Kao i uvijek, na ovom turniru u ulozi sudije iz Nur-a bila je Sumeja Fejzić.

U narednom periodu taekwondo klub “Nur” će organizovati polaganje višh učeničkih pojaseva, a nakon toga slijede jednomjesečne pripreme za sedam takmičara koji će nastupiti na međunarodnom turniru u Njemačkoj”, saopćeno je iz kluba za Kakanj-X.com.