Rudaru tri boda u Lukavcu

Rudar iz Kaknja pobijedio je Radnički u Lukavcu s 1:0 u utakmici prvog kola Prve lige Federacije BiH.

Gosti važe kao jedan od favorita za plasman u Premijer ligu ove sezone, a ekipa Elvedina Beganovića je zaista odlično odigrala ovaj meč i na kraju je zasluženo slavila u ovom meču. Poveli su nakon 13 minuta igre.

Mrežu Brezičanina pogodio je Belmin Kobilica za prednost od 1:0. Nastavili su gosti s boljom igrom i u nastavku prvog dijela, ali se do kraja prvog dijela rezultat nije mijenjao, te je ostalo 1:0. Rudar je bio bolji tim i u nastavku meča. Stvoreno je još nekoliko izglednih šansi, ali do kraja je ostalo 1:0.

Prva liga FBiH, 1. kolo: Radnički – Rudar 0:1 (Kobilica 13’) (Izvor:Sportsport.ba)