Rudaru pobjeda, Mladost poražena

Rudar je u Kaknju dočekao ekipu Branitelja iz Mostara, a na kraju je domaći tim slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1:0. Domaći su dominirali u ovom susretu, ali su do pobjede stigli tek u finišu utakmce. Do 89. minute mreže su mirovale. Rudar je promašio nekoliko prilika, ali je Ajdin Dželo uspio da postigne pogodak za vodstvo Rudara od 1:0. Ovaj gol se ispostavio i kao pobjednički u ovom susretu, te su domaći stigli do važna tri boda.

Prva liga FBiH, 13. kolo:

Rudar – Branitelj 1:0 (Dželo 89′)

RUDAR: Hadžić, Prkić, Rizvanović, Spahić, Dželo, Kulović, Spahić, Neimarlija, Gafurović, Mirvić, Kubat

BRANITELJ: Melher, Tipurić, Raič, Bebanić, Barišić, Mamić, Jazvin, Kaić, Vranjić, Delić, Bartulica

Budućnost bolja od Mladosti, Salihović za pobjedu

Fudbaleri Budućnosti savladali su danas u 13. kolu Prve lige Federacije BiH ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 1:0.  Mladost je u Banoviće stigla kao vodeći tim Prve lige, ali na kraju su upisali poraz u ovom susretu. Budućnot je do trijumfa stigla u 74. minuti susreta. Gol za pobjedu i tri boda domaćem timu donio je Mirnes Salihović. Mladost je prvo mjesto ovim porazom prepustila ekipi Radničkog.

Budućnost – Mladost 1:0 (Salihović 74′)

BUDUĆNOST: Mujkić, Đezić, ,Trumić, Jaranović, Aljukić, Čamrković, Kovačević, Delić, Husić, Džinić, Musafić

MLADOST: Šabić, Hrvat, Hasanović, Prutina, Huseinspahić, Dilaver, Šišić, Bajramović, Alagić, Durmić, Hrelja