Rudar slavio u derbiju (FOTO)

Na stadionu „Pod Vardom“ u okviru 4.kola Prve lige FBiH odigran je derbi susret između domaćina Rudara iz Kaknja i Bratstva iz Gračanice.
Pred oko 400 posjetilaca Rudar je slavio zasluženo rezultatom 2:0, a golove su postigli Saša Prkić u 21. minuti na asistenciju Ajdina Džele.

Ekipa Rudara je odigrala odličnu akciju i u sljedećem napadu.

Nemoćnog Hamzibegovića je matirao Bajro Spahić nakon odličnog ubacivanja Vahidina Čaluka.

Krajiški derbi odigrali su Podgrmeč i Jedinstvo u Sanskom Mostu, a domaćin je slavio pogotkom Jakupovića u 39. minuti.

Goražde je hat-trickom Pirića savladalo Igman iz Konjica s 3:0, a istim je rezultatom Turbina nadigrala Orašje, uz golove Kadića, Ovnovića i Ramića. Metalleghe je s 3:1 bio bolji od Čapljine u Jajcu.

Prva liga FBiH, 4. kolo:
NK Metalleghe BSI – Čapljina 3:1 (Benović 20 – penal, Kolašinac 35, Kovač 22/ Jurčević 35)
Turbina – Orašje 3:0 (Kadić 23, Ovnović 29, Ramić 63)
Rudar – Bratstvo 2:0 (Prkić 22, Spahić 26)
Podgrmeč – Jedinstvo 1:0 (Jakupović 39)
Goražde – Igman 3:0 (Pirić 13, 23, 38)