Rudar sa tri pogotka osvojio prva tri boda u novoj sezoni

Nakon izuzetno velike ljetne pauze, počelo je takmičenje Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Rudar je na svom terenu u novom ruhu i sa dotjeranim stadionom dočekao ekipu Bratstva iz Gračanice.

Tokom cijele utakmice Rudar je bio dominantnija ekipa. Prvi pogodak na utakmici je remek djelo novog kapitena Belmina Kobilice, za kojeg sa sigurnošću možemo reći da će biti nosioc igre ove ekipe Rudara. Rezultat prvog poluvremena glasio je 1:0 za ekipu Rudara.

Drugo poluvrijeme Rudar je nastavio u istom Ritmu te su rezultat povećali nakon kornera koji je izveo Kobilica, a Musić odlično pogodio glavom.

Nakog drugog pogotka tempo utakmice je malo opao, da bi pred sami kraj susreta odličnim pogotkom Čehajić ovjerio današnju pobjedu.