NK Čelik i NK Mladost remizirali

Na B terenu Kamberovića polja (teren sa umjetnom travom), odigrana je kontrolna-pripremna utakmica između domaćeg NK Čelik i FK Mladost iz Doboj Kaknja, federalnog prvoligaša.

Zeničani su danas nastupili bez povrijeđenih Vernesa Selimovića i Ahmeda Džafića, dok se na početku utakmice povrijedio i sjajni Fenan Salčinović kojem je stradalo koljeno.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, pa su tako nakon početnog pritiska u vodstvo došli već u 10. minuti utakmice. Hećo i Karić su odigrali sjajno dupli pas, a Karić je srušen u kaznenom prostoru, tako da je glavni sudija Adis Todorovac pokazao na bijelu tačku, siguran je bio iskusni Nikola Simić za 1:0 za crno-crvene.

U nastavku utakmice gosti su krenuli dosta agilnije i to preko nekadašnjih fudbalera Čelika, Dilavera, Isakovića i Šišića, te su stvorili nekoliko odličnih prilika.

Upornost gostiju se isplatila u 22. minuti kada je Šišić odličnim udarcem sa nekih 20-ak metara pogodio mrežu Adilovića, te postavio rezultat prvog dijela.

Nakon gola Čelika, gosti su zaigrali mnogo ofanzivnije, te su na krilima bivših igrača Čelika Dilavera, Isakovića i Šišića stvorili nekoliko prilika pred golom Adilovića. Najljepši momenat na utakmici dogodio se u 22. minuti, kada nekadašnji veznjak Čelika, a sada najbolji igrač Mladosti 24-godišnji Aldin Šišić sjajnim lob udarcem sa više od 20 metara postiže pogodak za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U 35.minuti utakmice crveni karton dobio je Šišić, jer je, kao zadnji igrač, nepropisno zaustavio jednog igrača Čelika u prodoru ka golu. Domaći su dozvolili da gosti uvedu drugog igrača umjesto Šišića.

U drugom poluvremenu, nakon dosta izmjena, u 70. minuti gosti dolaze u prednost preko Dženisa Huseinspahića koji je lobovao Semira Bukvića.

Tri minute kasnije konačan rezultat postavio je Alen Dedić silovitim prizemnim udarcem sa 20 metara. Čelik u subotu ponovo na Kamberovića polju dočekuje Goražde, dok Mladost u utorak seli na desetodnevne pripreme u Makarsku gdje će odigrati pet utakmica.

ČELIK – MLADOST (DK) 2:2 (1:1)

Pomoćni teren stadiona Kamberovića polje. Gledalaca oko 400. Sudija Adis Todorovac. Pomoćnici: Zerin Bajrambašić i Damir  Bajrambašić (svi Zenica).
STRIJELCI: 1: Simić (10) – penal, 1:1 Šišić (22), 1:2 Dž. Huseinspahić (70), 2:2 Al. Dediuć (73).
ČELIK: Adilović, Hećo, Kojić, Bureković, Jusić, An. Dedić, Grahovac, Salčinović, Popović, Simić, Karić. Trener: Boris Pavić. Još su igrali: Bukvić, Vehabović, Gojković, Pejić, Ribić, Radulović, Adilović, Talić.
MLADOST (DK): Šabić, Rizvanović, Hasanović, Alagić, Hrelja, Savić, Šišić, Durmić, Dilaver, Isaković, Džafić. Trener: Nijaz Kapo. Još su igrali: Dž. Huseinspahić, Karzić, Hasić, Kovač, Musić, Bajramović, Čelebić, Hrvat, Đuđo.