Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Nizozemska je prvi četvrtfinalist Svjetskog prvenstva

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nizozemska je prvi četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u Kataru.

Na otvaranju osmine finale momčad Louisa van Gaala svladala je Sjedinjene Američke Države 3:1. Golove su zabili Memphis Depay, Daley Blind i junak utakmice Denzel Dumfries, koji je za prva dva pogotka asistirao. Nadu Amerikancima nakratko je dao Haji Wright.

Nizozemci će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Argentine i Australije, koji je na rasporedu od 20 sati. Podsjetimo, Nizozemska se nalazi na istoj strani ždrijeba kao i hrvatska reprezentacija, ali se s njom ne može susresti sve do polufinala.

Nizozemci na isti recept zabili dva gola

Amerikanci su već u trećoj minuti imali ogromnu priliku za vodstvo. Pulisic je izbio sam pred nizozemskog vratara Nopperta, koji mu je obranio udarac iz čiste pozicije. Na kaznu za taj veliki promašaj nije se dugo čekalo.

Nizozemci su odigrali lijepu akciju u desetoj minuti, Depay ju je započeo, a zatim je i natrčao na povratno dodavanje Dumfriesa te ga s nešto manje od 16 metara preusmjerio u mrežu nemoćnog američkog vratara Turnera.

Utakmica je nakon toga bila poprilično umrtvljena, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Blind povisio prednost Nizozemske. Njegov gol bio je vrlo sličan Depayovom, Dumfries je odigrao povratnu loptu, a Blind je bio prvi na njoj i zabio za 2:0.

SAD se samo nakratko vratio

Američka reprezentacija se u drugom poluvremenu otvorila u nadi da se vrati u utakmicu te joj je to i uspjelo u 76. minuti. Pulisic je ubacio s desne strane, a na lopti je prvi bio Wright. Zahvatio ju je na način na koji vjerojatno nije planirao, ali lopta je u neobičnom luku preletjela Nopperta i završila u golu.

Nadanja Amerikanaca nisu bila dugog vijeka jer je samo pet minuta kasnije Dumfries zapečatio utakmicu. Depay je dodao za Blinda, a on je preciznim centaršutom pronašao usamljenog Dumfriesa koji je postavio konačnih 3:1.